banner-behzisti
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   15:12:12
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1398/1/23 جمعهرئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛

پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به ۲۸ هزار خانوار سیل‌زده

رئیس سازمان بهزیستی از پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به ۲۸ هزار خانوار سیل‌زده تحت پوشش بهزیستی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، وحید قبادی‌دانا در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان سوسنگرد و اردوگاه سیل‌زدگان شهدای هویزه با اعلام این خبر، اظهار کرد: ۹۶ تیم محب و گروه‌های حمایت روانی، اجتماعی در بلایا و ۲۳ تیم اورژانس اجتماعی برای کاهش آلامهموطنان سیل‌زده در مناطق آسیب‌دیده استان خوزستان به صورت ۲۴ ساعته فعال شده است.

وی با اشاره به شارژ شدن کارت بانکی ۳ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی خوزستان، گفت: امروز کارت بانکی سه هزار خانوار سیل‌زده تحت پوشش بهزیستی خوزستان که توسط مددکاران بهزیستی شناسایی شدند، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شارژ شد.

قبادی‌دانا با بیان این که در حال حاضر ۲۳ پایگاه مادر و کودک و خانواده در قالب مهدهای کودک در مناطق آسیب‌دیده استان خوزستان در حال فعالیت است، اظهار کرد: این پایگاه‌ها با پوشش غذای گرم روزانه و میان‌وعده، زمینه‌ای را برای بازی‌درمانی برای کودکانی که ممکن است در اثر سیل دچار آسیب شده باشند، فراهم کرده‌اند.

وی همچنین عنوان کرد: کلیه فعالیت‌های صورت گرفته در خوزستان در استان‌های لرستان و گلستان نیز انجام شده و تاکنون برای ۲۸ هزار خانوار سیل‌زده تحت پوشش بهزیستی در سراسر کشور کمک‌هزینه معیشتی پرداخت شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در بازدیدی که از محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی در شیرخوارگاه مجتمع فتح‌المبین بهزیستی اهواز داشت، بیان کرد: پنج استان معین شامل تهران، البرز، اصفهان، کرمان و فارس و همچنین سایر استان‌ها کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده را به استان خوزستان ارسال می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هموطنان عزیز در صورت تمایل می‌توانند کمک‌های نقدی خود به مددجویان سیل‌زده تحت پوشش بهزیستی را از طریق حساب مشارکت‌های مردمی اعلام شده و کمک‌های غیرنقدی خود اعم از وسایل توانبخشی همچون ویلچر, واکر، سمعک یا مواد غذایی یا بهداشتی را از طریق مراکز بهزیستی در سراسر کشور به دست هموطنان عزیز برسانند و اطمینان داشته باشند کلیه کمک‌ها با کد ملی مددجویان به دست آنها خواهد رسید.

لینک خبر!

منبع خبر: ایسنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4559702
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18974089 تعداد بازديد زيرپورتال: 5241002 اين زيرپورتال امروز: 7684 سایت در امروز: 22266 اين صفحه امروز: 6360