banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   11:22:38
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/12/12 يكشنبه

افتتاح مرکز حمایت روانی اجتماعی دختران و خانواده ندای مهر لبخند

مرکز حمایت روانی اجتماعی دختران و خانواده ندای مهر لبخند با حضور دکتر قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در محله رشیدی کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،مرکز حمایت روانی اجتماعی دختران و خانواده "ندای مهر لبخند" که ظرفیت خدمات دهی به ۸۰ نفر را دارد با هدف توانمندسازی دختران در معرض آسیب‌های اجتماعی در گروه سنی ۱۳ الی ۳۵سال و همچنین ارائه خدمات به خانواده‌های آن‌ها به بهره برداری رسیده و به صورت روزانه فعالیت خواهد داشت.

 قبادی دانا معاون وزیر رفاه گفت : راه‌اندازی این مراکز یکی از نیاز‌های جامعه ماست و در کشور‌های پیشرفته نیز این مراکز به بهره‌برداری رسیده اند که بتوانند محل امنی برای پیشگیری از بروز آسیب در بین دختران در معرض خطر و آن‌هایی باشند که بدسرپرست بوده و نیازمند دریافت خدمات مشاوره‌ای و مددکاری هستند.

به گفته معاون وزیر رفاه، با توجه به اینکه این مراکز در محلات آسیب خیز راه اندازی می‌شوند و به صورت روزانه و رایگان فعالیت دارند باید این آمادگی برای ارائه خدمات در صورت نیاز اقامت شبانه نیز حفظ شود و افراد بدون هرگونه برچسبی مشاوره دریافت کنند که از این طریق بتوان پازل پیشگیری و مداخلات اجتماعی را با وجود این مراکز تکمیل کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بر انجام مداخلات پیشگیرانه آسیب اجتماعی در این مراکز با تکیه بر استفاده از ظرفیت خانواده‌های آسیب دیدگان تاکید کرد و گفت: از طریق آگاهی بخشی به افراد و ارتقای دانش و تغییر نگرش خانواده نی توان به تغییر رفتار افراد امیدوار بود، چراکه خانواده سدی محکم در برابر آسیب هاست.

این مقام مسئول با بیان اینکه بهزیستی از نقش حمایتی خود فاصله گرفته و در حال گذر از مرحله پیشگیری و رسیدن به توانمندسازی افراد است، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که رهاکردن فرهنگ دینی اسلامی و فاصله از آموزه‌های قرآنی می‌تواند انسان‌ها را در برابر معضلات آسیب پذیر کند .

لینک خبر!

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4358536
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18167628 تعداد بازديد زيرپورتال: 5003385 اين زيرپورتال امروز: 3375 سایت در امروز: 11108 اين صفحه امروز: 2906