banner-behzisti
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   14:56:54
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1398/1/7 چهارشنبه

سومین جلسه مدیریت بحران در بهزیستی مازندران برگزار شد

به دنبال سیلاب و آبگرفتگی و خسارات وارده به مردم استان مازندران، اداره کل بهزیستی مازندران در ادامه خدمت رسانی به جامعه هدف سومین جلسه مدیریت بحران را به ریاست دکتر سید سعید آرام برگزار نمود. این جلسه به منظور آسیب شناسی ، بررسی اقدامات صورت گرفته و پیگیری روند خدمات رسانی به مردم سیل زده با حضور اعضای مدیریت بحران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از بهزیستی استان مازندران، دکتر آرام ضمن تبریک سال جدید و تقدیر از اقدامات مناسب معاونین و رؤسای شهرستانهای سیمرغ ،میاندورود، ساری،نکا  و سوادکوه گفت: در سیل مازندران بحمدالله تلفات جانی نداشتیم اما باید تمام توانمان را به کار گیریم تا آسیبها به حداقل برسد و خانواده ها هرچه سریعتر به شرایط عادی زندگی خود برگردند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه  تلاش شبانه روزی مسئولین استان مازندران نمونه یک مدیریت بحران مثال زدنی است، ضمن قدردانی از حضور دکتر قبادی دانا معاون وزیر و ریاست سازمان بهزیستی کشور و دکتر کوزه گری معاون مشارکتهای سازمان بهزیستی کشور جهت بررسی شرایط و بازدید از مناطق سیل زده و دلجویی از مردم،  افزود: حضور استاندار محترم بین مردم و برقراری ارتباط چهره به چهره هم از لحاظ روحی موجب قوت قلب مردم و مسئولین و هم از جهت پیشرفت کار و تسهیل در خدمات رسانی به آسیب دیدگان تاثیر بسزایی داشت.

مدیرکل بهزیستی استان مازندران رسیدگی به کودکان ومادران شیرده، معلولین ضایعه نخاعی و خانواده های دارای  دو معلول را در اولویت عنوان کرد و حضور تیم های متشکل از کارشناسان بهزیستی و مجریان طرح محب(خدمات مشاوره ای و حمایتهای روانی-اجتماعی در بلایای طبیعی) را ضروری دانست و تصریح کرد: تیمهای طرح محب و کارشناسان اورژانس اجتماعی تا پایان شرایط اضطراری؛ و رسیدن به شرایط عادی، در مناطق سیل زده در کنار ارائه خدمات اجتماعی  جهت کمک به سیل زده گان حضور خواهند داشت.

دکتر آرام با اشاره به استفاده از ظرفیت مؤسسات غیر دولتی و NGO  ها ، ضمن تأکید بر لزوم سرکشی و بازدید مجدد و روزانه از تک تک مددجویان تا عادی شدن شرایط زندگی آنان خاطرنشان کرد: گزارش بازدید از مددجویان و اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام ، بصورت روزانه به ستاد بحران بهزیستی استان مازندران ارائه شود.

وی در ادامه با تاکید بر رسیدگی به امور مهدهای کودک و تسریع در تجهیز، تعمیر و بازسازی مراکز شبانه و روزانه که در جریان سیل دچار آسیب شده اند گفت: جهت استفاده حداکثری از اعتباری که دولت برای مناطق آسیب دیده در نظر گرفته است ضروریست تا رؤسای شهرستانها با دقت کامل اطلاعات دقیق میزان آسیب ها را جمع آوری و گزارش نمایند

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4559596
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18973685 تعداد بازديد زيرپورتال: 5240872 اين زيرپورتال امروز: 7554 سایت در امروز: 21862 اين صفحه امروز: 6254