banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   11:10:02
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/12/6 دوشنبه

اجرای طرح رصد شیوع کم توانی برای پیشگیری و کاهش نرخ بروز معلولیت در استان خوزستان

طرح رصد شیوع کم توانی(معلولیت)و ایجاد سامانه رصد معلولیت در مجتمع خدمات بهزیستی فتح المبین اهواز کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از خوزستان،طرح رصد شیوع کم توانی (معلولیت) و ایجاد سامانه رصد معلولیت با حضورمدیر کل بهزیستی خوزستان، کارشناس مسئول طرح کشوری رصد پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی کشور، معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان،رئیس واحد آمار استان، رئیس گروه جمع آوری طرح های آماری و سرشماری استان، مشاور طرح های آمار و سرشماری استان و پزشکان و پرسشگران طرح در محل مجتمع خدمات بهزیستی فتح المبین اهواز کلید خورد.

مدیر کل بهزیستی خوزستان در  مراسم افتتاحیه این طرح بیان کرد: طرح رصد شیوع کم توانی (معلولیت ) برای پیشگیری و کاهش نرخ بروز معلولیت در استان توسط ۷۰ پزشک و پرسشگر از امروز به مدت ۳ ماه اجرایی می شود.

غلامرضا صدیق راد افزود: در این نشست ۳ روزه از تاریخ۶لغایت۸ اسفند آموزشهای لازم به ۷۰ نفر پزشک و پرسشگر برای رصد دقیق و علمی شیوع کم توانی(معلولیت) در استان ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه لازمه پیشگیری ،آموزش است گفت: تنها از طریق پیشگیری می توان به رفع مشکلات امیدوار بود و تمام دستاوردهای تمدن بشری نتیجه تحقیق و پژوهش بوده و پیش نیاز آن جمع آوری دقیق اطلاعات، تجزیه و تحلیل صحیح و نتیجه گیری درست از داده های به دست آمده است.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان نیز در این باره گفت: هر اقدامی در سازمان های حمایتی همچون بهزیستی اگر بدون شناسایی و آگاهی لازم انجام شود راه به جایی نمی برد.
علی حسن زاده افزود: اگر قرار باشد نتایج یک طرح بعنوان نمونه به کل جامعه بسط داده شود باید از روش های دقیق آماری و پرسش نامه های معتبر استفاده کرد.
وی با اشاره به حساسیت کار پرسشگران در رصد شیوع کم توانی افزود: این طرح نیازمند ۳ تا ۴ ماه کار پیاپی از سوی پرسشگران است تا ضمن دریافت اطلاعات دقیق از وضعیت شیوع کم توانی در استان خوزستان، نسبت به ارتقای سطح دانش و رفع معضلات اقدام شود.

 

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4358410
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18167295 تعداد بازديد زيرپورتال: 5003242 اين زيرپورتال امروز: 3232 سایت در امروز: 10775 اين صفحه امروز: 2780