banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   11:19:28
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/11/29 دوشنبه

افتتاح اولین مرکز رفاه کودک و خانواده در استان همدان

اولین مرکز رفاه کودک و خانواده همدان با حضور فرماندار شهرستان رزن، مدیر کل بهزیستی استان و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از همدان،"حمیدرضا الوند" مدیر کل بهزیستی استان در این افتتاحیه گفت: والدین پرمشغله امروزی، آرزوهای زیادی برای فرزندان خود در ‎ذهن می پرورانند و علاوه بر رشد جسمی، پیشرفت و مراقبت از آنها، توجه زیادی نیز به رفاه و آسایش آنها دارند. با این وجود، مشکلات اقتصادی امروزه نه تنها مردان خانواده، بلکه بسیاری از زنان را به کار در بیرون از خانه وادار کرده است، به طوری که گاهی کمتر امکان رسیدگی به امور خانه و فرزندان را دارند.
 بهزیستی برای برخی خانواده های شاغل که امکان مراقبت تمام وقت از کودک خود به ویژه کمتر از 6 سال راندارند یا سیستم مراقبتی سنتی در دسترس نیست، مراکزی با عنوان مراکز رفاه کودک و خانواده ایجاد کرده است .

 حمیدرضا الوند در ادامه افزود: این مراکز تحت نظارت مربیان آموزش‌دیده، کودکان این قبیل خانواد ها را در محیطی کودکانه و آموزشی برای استفاده بهینه از اوقات فراغتشان نگهداری می کنند،برای خانواده ‏‏های تک‌فرزند یا کودکانی که تفاوت سنی زیادی با خواهر و برادرهای خود دارند، مراکز رفاه کودک و خانواده که مراکزی شبیه مهدکودک با گستردگی عمل بیشتری هستند، بسیار مفید هستند؛ چرا که این کودکان در ساعات اشتغال والدین و فعالیت فرزندان دیگر خانواده، گاهی یا به‌تنهایی در خانه به سر می‏‏ برند و یا در کنار خواهر و برادرانی با رده‌های سنی متفاوت هستند.

 گفتنی است 20 مرکز رفاه کودک و خانواده در کشور مورد بهره برداری قرار گرفته  است که مرکز شهرستان رزن با مشارکت بخش خصوصی در مساحت 400متر مربع با زیربنای 200مترمربع  و با اعتباری بالغ بر 600 میلیون ریال و ظرفیت  اشتغال  برای 6 نفر در دو شیفت صبح و بعد از ظهر  افتتاح شده است.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4358511
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18167546 تعداد بازديد زيرپورتال: 5003359 اين زيرپورتال امروز: 3349 سایت در امروز: 11026 اين صفحه امروز: 2881