banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   11:08:59
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/11/24 چهارشنبهبه همت سازمان بهزیستی خراسان‌رضوی

نخستین جشنواره مجری گری ویژه توان یابان برگزار شد

جشنواره قدم اول باهدف کشف استعداد نخبگان و ایجاد انگیزه در توانیابان،در رشته‌های مجری‌گری، گویندگی و استندآپ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل به نقل از خراسان رضوی؛"حمیدرضا پور یوسف"مدیر کل بهزیستی این استان در مراسم اختتامیه جشنواره قدم اول با اشاره به نقش توانمندسازی معلولان دررشد و ارتقای  زندگی این قشر گفت: باید تلاش کنیم تا دیوار دیداری معلولان با جامعه برداشته شود.

وی تاکید کرد: خوشبختانه با اجرای طرح جامع شاهد خدمات بهینه‌ای در سال‌جاری به جامعه هدف‌مان بود و امیدواریم در بودجه سال آینده با قوت بیشتر این طرح مورد حمایت و اجرا شود.

"فیروزی" معاون توانبخشی بهزیستی  استان نیز در سخنانی نقش هنر در توانمند سازی معلولان را یادآور شد و گفت: بستر توانمندسازی با ایجاد و بارور سازی عزت نفس، اعتماد و جرات فراهم می‌شود که متاسفانه یک تبعیض تاریخی را به این قشر شاهدیم.

وی تاکید کرد: هنر می‌تواند این خلاء را با تکیه بر ایجاد نشاط و روحیه خودباوری پرکرده و علاوه بر آن زمینه ابراز استعدادهای نهفته را فراهم سازد.

فیروزی همچنین گفت: تاکنون جشنواره‌های متعددی از جمله تئاتر، عکاسی، گویندگی و کاریکاتور برگزار شده و هر مقطع زمینه عرضه و بروز استعدادهای نهفته‌ای را به جامعه فراهم ساخته است. در این جشنواره با فراخوانی که صورت گرفت بیش از ۷۰ اثر به دبیرخانه رسید که پس از بازبینی هیات داوران برجسته این سه رشته ۱۱ اثر برگزیده و ۱۶ اثر نیز قابل تقدیر شدند.

وی تعداد افراد معلول تحت پوشش را ۱۱۶ هزار نفر عنوان کرد و گفت: خوشبختانه افراد مستعد و توانمندی در این افراد حضور دارند طوری‌که در پارالمپیک آسیایی ۱۲ مدال از معلولان خراسان رضوی بود. استفاده از افراد دارای معلولیت که مقبولیت و مسئولیت‌پذیری دارند زمینه بروز استعداد و استفاده از ظرفیت ۱۵ درصد جمعیت کشور -که به نوعی کم توان،کهنسال و  یا دارای معلولیت‌های مختلف هستند- فراهم می کند و در رشد و تعالی جامعه مثمر خواهد بود.

در پایان این جشنواره با اهدای لوح سپاس، تندیس جشنواره و جوایز نقدی از برگزیدگان تقدیر شد.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4358401
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18167268 تعداد بازديد زيرپورتال: 5003224 اين زيرپورتال امروز: 3214 سایت در امروز: 10748 اين صفحه امروز: 2771