banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   11:07:22
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/12/21 سه‌شنبه

افزایش اعتماد عمومی در اولویت سامانه شفافیت/ پرداخت الکترونیکی یارانه۸۰۰ مرکز شبانه روزی معلولان و سالمندان

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری بهزیستی کشور گفت: یارانه ۸۰۰ مرکز شبانه روزی معلولان و سالمندان به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، " فریبا بریمانی" رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری بهزیستی کشور در نشست خبری که برای اعلام جزئیات سامانه‌های شفافیت و سامانه ناظر مرکز فرماندهی و کنترل سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور امروز  برگزار شد، اظهار کرد: سازمان بهزیستی کشور همواره خدمات پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده است.
 

وی با بیان اینکه سامانه شفافیت سازمان بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای ایجاد شده است، افزود: افزایش میزان اعتمادعمومی و سرمایه اجتماعی و ارتباط مستقیم با مردم در اولویت کار بوده است. در سامانه اطلاعات ۴۰ هزار مرکز خدمات‌دولتی و غیر دولتی سازمان بهزیستی وجود دارد.
 

وی با بیان اینکه این سامانه چندی پیش راه اندازی شده بود، اما با حضور رئیس جمهور و مقام وزارت افتتاح شد، گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۴۶ هزار خانواده از مرکز اعتبار سازمان مستمری خود را به صورت الکترونیک دریافت می‌کنند.
 

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری بهزیستی کشور گفت: ۸۰۰ مرکز شبانه روزی معلولان و سالمندان در حال حاضر یارانه خود را به صورت الکترونیک دریافت می‌کنند.
 

در ادامه، " امیر محرابی"  معاون آمار و فناوری اطلاعات سازمان بهریستی اظهار کرد: ۱۸ هزار و ۵۰۰ قرارداد و تفاهم نامه سازمان بهزیستی در سامانه شفافیت بارگذاری شده است.
 

وی با بیان اینکه اطلاعات ۴ هزار و ۷۰۰ پیمانکار سازمان بهزیستی به تفکیک استان و شهرستان از طریق این سامانه قابل مشاهده است، گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته اطلاعات خیرین و داوطلبانی است که کمک‌های نقدی، غیر نقدی، کالایی و خدماتی را به سازمان بهزیستی انجام می‌دهند.
 

محرابی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر این سامانه در بخش دولتی سازمان مشغول فعالیت است، یادآور شد: امید است در آینده نزدیک این سامانه بتواند در اختیار بخش غیر دولتی نیز قرار گیرد.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4358377
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18167222 تعداد بازديد زيرپورتال: 5003195 اين زيرپورتال امروز: 3185 سایت در امروز: 10702 اين صفحه امروز: 2747