banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   11:12:05
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/12/19 يكشنبه

آخرین وضعیت «رها» دختر ۱۱ساله ایلامی

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با آخرین وضعیت رها دختر یازده‌ساله‌ای که به‌عقد مرد ۵۰ساله در استان ایلام درآمد، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل، دكتر سید "منتظر شُبر" در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري تسنيم، درباره آخرین وضعیت رها دختر 11ساله ایلامی اظهار کرد: این موضوع برای نخستین بار توسط جمعیت امام علی(ع) مطرح شد و یکی از مسئولان این مجموعه این موضوع را در اینستاگرام خود منتشر کرد.
 

وی تصریح کرد: رها دختر 11ساله‌ در یکی از روستاهای ایلام بود که به‌اصرار پدرش به عقد و ازدواج مرد حدود 50ساله در آمده بود و پس از انتشار این خبر، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستوری را به قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور ابلاغ و تأکید داشت که این موضوع را هرچه سریعتر رسیدگی و نتیجه آن را  اعلام کند.
 

دكتر شبر افزود: بنده نیز با توجه به مسئولیتی که در امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی داشتم این موضوع را به‌صورت ویژه پیگیری کردم و ساعتی پس از دستور وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور تماسی را با مدیرکل بهزیستی ایلام داشتم و در نهایت به مدیرکل بهزیستی ایلام اعلام شد که هرچه زودتر نسبت به رهاسازی رها و انتقال وی به سازمان بهزیستی اقدام کنند.


وی تصريح كرد: مدیرکل بهزیستی استان ایلام نیز به‌همراه برخی از معاونین و مدیران حوزه کودکان و البته با هماهنگی کامل دادستانی استان ایلام، به منزل مردی که با رها ازدواج کرده بود، مراجعه کرد و در نهایت با دستور قضایی، این دختر از دست این مرد رها شد.

 

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: این  اتفاق با هماهنگی و همکاری کامل بخش قضایی استان ایلام با سازمان بهزیستی بوده و در نهایت رها به یکی از خانه‌های امن استان ایلام منتقل و نگهداری شد.
 

شبر ادامه داد: پس انتقال رها، برخی از افراد نسبت به این اقدام موضع گرفتند و با انتشار مطالبی در فضای مجازی اقدام سازمان را که موفقیت بزرگی بود زیر سؤال بردند و در واقع تاب دیدن این اتفاق را نداشتند.
 

وی خاطرنشان کرد: پس از انتشار مطالب ضد و نقیض، سازمان بهزیستی پیگیری‌هایی را از طریق پلیس فتا برای شناسایی این افراد کرد اما متأسفانه براساس آخرین آمار هنوز ردی از این افراد زده نشده و مشخص نیست که داخل کشورند یا بیرون از کشور.


مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: یکی از مطالبی که در فضای مجازی به‌دروغ به آن پرداخته شده، این بود که یکی از مددکاران خانم در مرکز خانه امن در استان ایلام، به‌دلیل اطلاع‌ رساني در ارتباط با ازدواج رها از این مجموعه اخراج شده است؛ این موضوع کاملاً دروغ است.دكتر شبر اظهار کرد: موضوع از این قرار است که خانم مددکار هیچ اطلاعی از ازدواج رها با مرد اشاره‌شده نداشته است ضمن اینکه خانه امن در استان ایلام یک مرکز غیردولتی است و پرسنل آن نیز هیچ ارتباطی با سازمان بهزیستی ندارند و در واقع مددکار اشاره‌شده به‌دلایل عملکرد نامناسب در ماه‌های گذشته از خانه امن غیردولتی اخراج شده است.

 

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی در پايان با تأکید بر اینکه سازمان بهزیستی پیگیری هاي قضایی را در ارتباط با فشارهای داخل و خارج در موضوع رها انجام خواهد داد، گفت: ما خوشحالیم که توانستیم در کمترین زمان ممکن (کمتر از 24 ساعت) این پرونده را به سرانجام برسانیم.

منبع خبر: اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4358447
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18167359 تعداد بازديد زيرپورتال: 5003286 اين زيرپورتال امروز: 3276 سایت در امروز: 10839 اين صفحه امروز: 2817