همایش توانبخشی

همایش دو روزه علمی کاربردی معاونین امور توانبخشی سراسر کشور با حضور دکتر محمد نفریه معاون توانبخشی سازمان بهزیستی، دکتر سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران، مدیران کل ستادی و معاونین توانبخشی بهزیستی کلیه استان‌ها ،صبح امروز در مجتمع شهید بهشتی ساری آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از  مازندران، دکتر آرام ضمن خیرمقدم به حاضرین، با تقدیر از اقدامات دکتر نحوی نژاد، انتصاب دکتر نفریه به سمت معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی را تبریک گفت و افزود : در این همایش مازندران از نظر جغرافیایی میزبان محسوب می‌شود و هرآنچه شاهدیم ماحصل زحمات مدیران ستادی است.


مدیر کل بهزیستی مازندران تصریح کرد : امیدوارم نهایت بهره  از فرصت ایجاد شده برده شود و با طرح دغدغه های موجود در حوزه توانبخشی با همفکری و تبادل تجربیات مشکلات جامعه هدف به حداقل برسد.


وی با بیان اینکه بهزیستی تنها متولی امور معلولین در جامعه است خاطرنشان کرد : متناسب با گذر زمان شکل و نوع مسائل و مشکلات جامعه هدف درحال تغییر است و ضروریست تا بر همین اساس رویکرد ها، برنامه ریزی ها و روش ها نیز تغییر کند و به روز شود.


دکتر آرام با تاکید بر اهمیت نوع خدمات مبتنی بر نوع نیاز و تاثیر آن بر افزایش رضایتمندی و توانمندی جامعه هدف خاطر نشان کرد : تمام شمول بودن، فراگیر بودن و گسترش ضریب نفوذ خدمات، جامعه ای با نشاط را به دنبال خواهد داشت.
مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه  بهترین تصمیم گیرنده ها برای توانخواهان خود آنها هستند تصریح کرد : در بهره‌گیری از خدمات و استفاده از لوازم کمک توانبخشی معلولین متناسب با نیاز واقعی و شرایط موجود بهترین تصمیم گیران هستند و ضروریست تا نگاه قیّم مآب ما از روی آنها برداشته شود.


وی با اشاره به اینکه واگذاری تصمیم گیری در تهیه لوازم بهداشتی برای معلولین ضایعه نخاعی  رضایتمندی و افزایش عزت نفس را در آنها به دنبال داشت افزود : معلولین توانایی مدیریت معاش زندگی خود را دارند و در حال حاضر مهمترین دغدغه آنها کمبود اعتبارات است.

مدیر کل بهزیستی مازندران با انتقاد از  یارانه های مرکز محور  گفت : حجم بسیاری از اعتبارات صرف تعداد کمی از معلولین که از مراکز خدمات می‌گیرند می‌شود.


وی با اشاره به پذیرش هایی که بر اساس دستور مراجع قضایی صورت می‌گیرد گفت : بسیاری از بیماران روانی مزمن بر اساس آیین نامه ها قابل ترخیص نیستند و این درکنار پذیرش های مازاد مراکز را با مشکلات اعتباری روبرو می‌کند و استان‌ها را ناچار به استفاده از اعتبارات استانی برای هزینه های مراکز می‌کند.
دکتر آرام در پایان ضمن ابراز خرسندی از ثبت ورود و خروج در مراکز شبانه روزی در جهت شفافیت بیشتر و افزایش خدمات افزود : اداره کل بهزیستی مازندران این آمادگی را دارد تا در بستر فناوری اطلاعات و طراحی اپلیکیشن این خدمت را تسریع دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.

 • عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  تاب‌آوری به مفهوم انعطاف پذیری در برابر مشکلات، فجایع و بلایاست. به عبارتی برخی افراد در مقابل فشارهای خارج از حد کنترل می‌شکنند و دچار آسیب‌های روانی و اجتماعی متعددی می‌شوند اما برخی افراد که مهارت‌ها و ویژگی‌های خاصی دارند نه تنها در برابر این مشکلات زنده می‌مانند و دچار آسیبی نمی‌شوند بلکه مقاوم‌تر از قبل مسیرهای موفقیت را سریع‌تر می‌پیمایند.

 • بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پیش بینی یک هزار و 200 میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان، گفت: این عدد بسیار کم است.

 • سلامت روان خانواده های دارای فرزند اوتیسم مغفول مانده است

  سلامت روان خانواده های دارای فرزند اوتیسم مغفول مانده است

  کارشناس ارشد واحد آموزش و پژوهش انجمن اوتیسم ایران گفت: سلامت و بهداشت جسم و روان خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم مورد غفلت قرار گرفته است.

 • جمعیت سالمند توانمند با برطرف ساختن نیازهای قشر جوان شکل می گیرد

  جمعیت سالمند توانمند با برطرف ساختن نیازهای قشر جوان شکل می گیرد

  تهران- ایرنا- محمدجلال عباسی شوازی رییس انجمن جمعیت شناسی ایران با بیان اینکه اکنون ایران در آستانه ورود به میانسالی قرار دارد و پاسخگویی به نیازهای قشر جوان از ضرورت های مهم جمعیت شناسی به شمار می رود، گفت: مهمترین وظیفه نهادهای مسوول بنابر وضعیت گذار سنی کشور، توجه به جمعیت انبوه جوانان و میانسالان از راه ایجاد زمینه های شغلی و تامین رفاه برای آنان است تا به لحاظ فردی در آینده، سالمندان سالم و موفقی باشند و هم به از نظر اجتماعی باعث رشد اقتصادی و اجتماعی شوند.