ابتکار

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در بازدید از اورژانس اجتماعی شهرستان قدس ضمن تقدیر از اقدامات موثر سازمان بهزیستی کشور در راستای تاب‌آوری اجتماعی و آماده‌سازی جامعه برای مقابله و مواجهه صحیح با آسیب‌های اجتماعی، گفت: تعاملات چهره به چهره با مردم و اطلاع‌رسانی درخصوص خدمات اورژانس باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در بازدید از اورژانس اجتماعی شهرستان قدس با اشاره به اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی به صورت پایلوت، گفت: گستردگی این امر بسیار کمک‌کننده است برای آماده‌سازی جامعه برای مقابله و مواجهه صحیح با این آسیب‌هاست.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در پایان با بیان اینکه دستگاه‌هایی همچون سازمان بهزیستی کشور در این راستا اقدامات خوبی انجام دادند بر تداوم این مهم تاکید کرد و یادآور شد: آگاه‌سازی و آموزش به والدین بسیار مهم و ضروری است و تعاملات چهره به چهره با مردم شهرستان و اطلاع‌رسانی درخصوص خدمات اورژانس باید در اولویت قرار گیرد.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.

 • عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  تاب‌آوری به مفهوم انعطاف پذیری در برابر مشکلات، فجایع و بلایاست. به عبارتی برخی افراد در مقابل فشارهای خارج از حد کنترل می‌شکنند و دچار آسیب‌های روانی و اجتماعی متعددی می‌شوند اما برخی افراد که مهارت‌ها و ویژگی‌های خاصی دارند نه تنها در برابر این مشکلات زنده می‌مانند و دچار آسیبی نمی‌شوند بلکه مقاوم‌تر از قبل مسیرهای موفقیت را سریع‌تر می‌پیمایند.

 • بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پیش بینی یک هزار و 200 میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان، گفت: این عدد بسیار کم است.

 • سلامت روان خانواده های دارای فرزند اوتیسم مغفول مانده است

  سلامت روان خانواده های دارای فرزند اوتیسم مغفول مانده است

  کارشناس ارشد واحد آموزش و پژوهش انجمن اوتیسم ایران گفت: سلامت و بهداشت جسم و روان خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم مورد غفلت قرار گرفته است.

 • جمعیت سالمند توانمند با برطرف ساختن نیازهای قشر جوان شکل می گیرد

  جمعیت سالمند توانمند با برطرف ساختن نیازهای قشر جوان شکل می گیرد

  تهران- ایرنا- محمدجلال عباسی شوازی رییس انجمن جمعیت شناسی ایران با بیان اینکه اکنون ایران در آستانه ورود به میانسالی قرار دارد و پاسخگویی به نیازهای قشر جوان از ضرورت های مهم جمعیت شناسی به شمار می رود، گفت: مهمترین وظیفه نهادهای مسوول بنابر وضعیت گذار سنی کشور، توجه به جمعیت انبوه جوانان و میانسالان از راه ایجاد زمینه های شغلی و تامین رفاه برای آنان است تا به لحاظ فردی در آینده، سالمندان سالم و موفقی باشند و هم به از نظر اجتماعی باعث رشد اقتصادی و اجتماعی شوند.