کد خبر: 369
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
مهد کودک

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان مرکزی گفت: بهبود ایمنی و کیفی سازی آموزشی مهدهای کودک، اولویت امسال بهزیستی این استان است.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل به نقل از ایرنا؛ «اعظم علی مددی» افزود: افزایش سواد آموزشی مربیان به عنوان والدین دوم کودکان از موضوعات جدی است که در بهزیستی استان مرکزی دنبال می شود.

وی اظهار داشت: سن زیر ۶ سال دوران طلایی تربیتی و آموزشی برای کودکان است و الگو سازی در این سن منجر به تربیت آموزشی مطلوب در نسل آینده می شود.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان مرکزی ادامه داد: کودکان حدود هفت ساعت از وقت خود را روزانه در مهدهای کودک سپری می کنند بنابراین باید علم مربیان در این واحدها متناسب با نیاز آموزشی بهبود یابد و برای این مهم دوره های آموزشی ویژه مربیان برگزار می شود.

علی مددی گفت: ۶ هزار کودک زیر ۶ سال در ۱۱۹ مهد کودک زیر نظر ۳۵۰ مربی استان مرکزی نگهداری می شوند که ۵۳ واحد آن مهد روستایی با ۲ هزار و ۵۰۰ کودک است.

وی افزود: یک هزار و ۲۰۰ روستا در استان مرکزی وجود دارد که نیازمند "روستامهد" است اما، متقاضی برای این امر وجود ندارد و باید زمینه نیاز کودکان به حضور در مهد برای والدین تشریح تا زمینه راه اندازی مهد روستا در استان فراهم شود.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان مرکزی اظهار داشت: بهزیستی برای تشویق به راه اندازی مهدهای کودک ۲۰ میلیون ریال تسهیلات روستایی و ۸۰ میلیون ریال تسهیلات در حاشیه شهرها در نظر گرفته است.

علی مددی گفت: ۴۰۰ هزار ریال کمک هزینه ماهانه توسط بهزیستی استان به منظور تشویق و کمک به خانواده های نیازمند برای سپردن کودکان به مهد پرداخت می شود.

وی افزود: سه مهد کودک استان به زودی نشان چهار ستاره دریافت می کنند که ۲ مهد در اراک و یک مهد در ساوه را شامل می شود.

بیش از ۶۵۰ هزار نفر در کلانشهر اراک زندگی می کنند و حدود ۶۵ هزار توانجو در استان مرکزی از خدمات بهزیستی بهره مندند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.

 • عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  تاب‌آوری به مفهوم انعطاف پذیری در برابر مشکلات، فجایع و بلایاست. به عبارتی برخی افراد در مقابل فشارهای خارج از حد کنترل می‌شکنند و دچار آسیب‌های روانی و اجتماعی متعددی می‌شوند اما برخی افراد که مهارت‌ها و ویژگی‌های خاصی دارند نه تنها در برابر این مشکلات زنده می‌مانند و دچار آسیبی نمی‌شوند بلکه مقاوم‌تر از قبل مسیرهای موفقیت را سریع‌تر می‌پیمایند.

 • بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پیش بینی یک هزار و 200 میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان، گفت: این عدد بسیار کم است.

 • سلامت روان خانواده های دارای فرزند اوتیسم مغفول مانده است

  سلامت روان خانواده های دارای فرزند اوتیسم مغفول مانده است

  کارشناس ارشد واحد آموزش و پژوهش انجمن اوتیسم ایران گفت: سلامت و بهداشت جسم و روان خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم مورد غفلت قرار گرفته است.

 • جمعیت سالمند توانمند با برطرف ساختن نیازهای قشر جوان شکل می گیرد

  جمعیت سالمند توانمند با برطرف ساختن نیازهای قشر جوان شکل می گیرد

  تهران- ایرنا- محمدجلال عباسی شوازی رییس انجمن جمعیت شناسی ایران با بیان اینکه اکنون ایران در آستانه ورود به میانسالی قرار دارد و پاسخگویی به نیازهای قشر جوان از ضرورت های مهم جمعیت شناسی به شمار می رود، گفت: مهمترین وظیفه نهادهای مسوول بنابر وضعیت گذار سنی کشور، توجه به جمعیت انبوه جوانان و میانسالان از راه ایجاد زمینه های شغلی و تامین رفاه برای آنان است تا به لحاظ فردی در آینده، سالمندان سالم و موفقی باشند و هم به از نظر اجتماعی باعث رشد اقتصادی و اجتماعی شوند.