معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد،

حمایت دولت و مجلس از پیشنهاد بهزیستی درخصوص اجباری کردن مشاوره ژنتیک در کشور

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم گرامیداشت هفته جهانی ناشنوایان از حمایت دولت و مجلس از پیشنهاد بهزیستی درخصوص اجباری کردن مشاوره ژنتیک در کل کشور خبر داد و افزود: سال ۹۲، ۷ هزار و ۵۰۰ ن ...

هفته تکریم منزلت سالمندان گرامی باد

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور:

۲۵ درصد جمعیت کشور تا سال ۱۴۳۰ سالمند می‌شوند/ تشکیل شورای عالی سالمندان با حضور وزیر رفاه در هفته جاری

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست خبری گرامیداشت هفته ملی سالمندان، با بیان اینکه دستیابی به شاخص‌های توسعه پایدار نگاه ویژه به تجارب سالمندان را طلب می‌کند، از تشکیل شورای عالی سالمندان ب ...

سی و ششمین سالگرد هفته دفاع مقدس گرامی باد

سازمان بهزیستی کشور در پیامی سی و ششمین سالگرد جنگ تحمیلی و آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.

از او بیاموزیم زیستن را در اوج شکوه و سربلندی و هجرت را در اوج افتخار...

دکتر انوشیروان محسنی بند پی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ؛طی پیامی درگذشت بهمن گلبارنژاد دوچرخه سوار قهرمان پاراالمپیکی را تسلیت گفت.متن پیام به شرح زیر است:

 

کلیه حقوق این سایت به سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.
سایت های مرتبط
سامانه ها
پیوندها

               

               
               
نشانی: تهران، میدان امام خمینی(ره)، خیابان شهید فیاض بخش، پلاک 1121، سازمان بهزیستی کشور
تلفن تماس: 
66702001-9 (021)
ایمیل پشتیبانی سایت: info@behzisti.ir
سازمان بهزیستی کشور از مهمترین نهادهای حمایتی دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می‌نماید. پس از پیروزی انقلاب، سازمان بهزیستی کشور از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این بخش فعالیت می‌کردند، آغاز به کار کرد.
پس از بررسی و مطالعات شهید گرانقدر دکتر محمد علی فیاض‌بخش، سازمان بهزیستی کشور به موجب لایحه قانونی مورخ 24/4/1359 و در جهت تحقق مفاد اصول سوم، بیست‌ویکم و بیست‌ونهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از ادغام 16 سازمان، نهاد، موسسه و انجمن تشکیل شد تا با اتخاذ تدابیر و ارائه خدمات و حمایت‌های غیربیمه‌ای با حفظ ارزش‌ها و کرامت والای انسانی و تکیه بر مشارکت‌های مردم و همکاری نزدیک سازمان‌های ذیربط، در جهت گسترش خدمات توانبخشی، حمایتی، بازپروری و پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی و کمک به تأمین حداقل نیازهای اساسی گروه‌های کم درآمد، اقدام نماید.
در تیرماه سال 1383 بر اساس قانون ساختار وزارت رفاه و تأمین اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به همراه سازمان های تأمین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش منفک و به زیر مجموعه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ملحق شد.
 قانون  تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ هشتم تیرماه یکهزار و سیصد و نود مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 11/4/1390 به تأیید شورای نگهبان رسید: به موجب این قانون  ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و امور اجتماعی و رفاه و تأمین وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می‌شود و کلیه وظایف و اختیاراتی که طبق قوانین برعهده وزارتخانه های یادشده بوده است به وزارتخانه جدید و وزیر آن منتقل می‌گردد.
بر همین اساس در تیرماه سال 1390 بر اساس قانون ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه و تأمین اجتماعی، سازمان بهزیستی کشور به زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ملحق شد. 

               

               

   

       
صفحه اصلی درباره سازمان اخبار استانی گالری تصاویر راهنمای تماس