banner-behzisti
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   11:44:29
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/11/17 چهارشنبه

فقرعامل ظهور کودکان خیابانی است

رییس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: فقر اقتصادی و معیشتی خانواده های کودکان خیابانی موجب کار کردن آنها شده و این سازمان قصد دارد با برنامه ریزی های متعدد ساعت کار این کودکان را کاهش دهد.

به گزارش ایرنا، رضا جعفری روز سه شنبه در آیین افتتاح نخستین مرکز کودکان خیابانی در بندرعباس اظهار داشت: اکنون 31 مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان خیابانی و 51 مرکز روزانه حمایتی آموزشی در کشور فعالیت دارند.
وی بیان داشت: 95 درصد کودکان خیابانی دارای خانواده هستند که حضور آنها در خیابان آسیب های اجتماعی کودک آزاری را به همراه دارد و بررسی ها نشان می دهد تعداد قابل توجهی از این کودکان مورد خشونت های کلامی یا تحقیر قرار می گیرند که نیازمند توانمند سازی خانواده ها است.
این مقام مسوول بیان کرد: مراکز شبانه روزی حمایت از کودکان خیابانی خدماتی شامل، آموزشی، پزشکی، تحصیلی، حقوقی و مالی را ارائه می کنند.
مدیرکل بهزیستی هرمزگان نیز در ادامه آیین گفت: در سال جاری 102 مورد کودکان خیابانی در بندرعباس شناسایی شدند که این مرکز با همکاری دستگاه های مربوطه در استان راه اندازی شد.
غلامحسین رنجبر افزود: هدف از راه اندازی مرکز نگهداری کودکان خیابانی در بندرعباس، ساماندهی کودکانی است که در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.
وی مدت زمان نگهداری کودکان خیابانی در این مرکز را به مدت 20 روز عنوان کرد و افزود: در این مدت آموزش های لازم به کودکان داده می شود تا شرایط بازگشت به خانواده هایشان را داشته باشند.
این مقام مسوول ابراز داشت: در صورتی که کودکان خیابانی پس از نگهداری در مراکز شبانه روزی به کانون خانواده با نگردند، آن ها در مراکز اقامتی دائم شبه خانواده نگهداری خواهند شد.
رنجبر سنین کودکان خیابانی را از 7 تا زیر 18 سال دانست و افزود: این کودکان که بومی و غیر بومی از استان های همجوار نیز هستند، عمدتا کم سواد یا بی سواد می باشند که به آن ها آموزش های تحصیلی داده می شود.
در پنجمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، مرکز کودکان خیابانی در بندرعباس با هزینه یک میلیارد و 200 میلیون ریال فعالیت خود را آغاز کرد.

لینک خبر! 

منبع خبر: ایرنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4557652
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18967598 تعداد بازديد زيرپورتال: 5238492 اين زيرپورتال امروز: 5174 سایت در امروز: 15775 اين صفحه امروز: 4310