banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   12:44:43
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/9/13 سه‌شنبههمزمان با روز جهانی معلولان؛

شناگر مهابادی رکورد جامعه معلولان کشور را شکست

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: «شاهو محمدی» شناگر معلول این شهرستان همزمان با سوم دسامبر /12 آذر/ روز جهانی معلولان، شعار «معلولیت محدودیت نیست» را در عمل نشان داد و رکورد جامعه معلولان ایران را در بخش شنای استقامت شکست.

قرنی مصطفی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: به مناسبت روز جهانی معلولان نابغه شنا معلولان ایران با حضور کمیته رکورد زنی ورزش های همگانی صبح امروز در استخر مخابرات ارومیه اقدام به رکوردشکنی کرد.
وی ادامه داد: این شناگر نونهال توانست در بخش شنای استقامت با طی مسافت 2 هزار و 483 متر و 20 سانتیمتر در مدت یک ساعت رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند.
مصطفی پور اضافه کرد: شاهو محمدی با شعار 'یک کروموزم اضافه دلیلی برای مخفی شدن در پستوی خانه نیست' توانست این رکورد جدید را به ثبت برساند.
رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اظهار داشت: علی نصیری به عنوان مربی و مشوق شاهو محمدی در ثبت این رکوردشکنی بود.
مصطفی پور یادآور شد: این ورزشکار معلول امسال نیز توانست در مسابقات شنای المپیک ویژه ایران قهرمان شود و به عنوان تنها قایقران مبتلا به سندروم داون کشور معرفی شود. 
به گزارش ایرنا، از سال 1992 که سوم دسامبر از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز معلول اعلام شد هر سال در سراسر دنیا موسسات خیریه و دست اندرکاران این حوزه تلاش می کنند تا آگاهی همه اقشار جامعه را در این خصوص ارتقاء دهند. 
شاهو محمدی دانش آموز پایه چهارم مدرسه استثنایی میرزا رسید شافعی مهاباد است؛ هم اکنون سه هزار و 300 معلول در شهرستان مهاباد تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.
بر اساس آمار سازمان بهزیستی کشور در سال 1397 در حال حاضر یک میلیون و 500 هزار نفر معلول در ایران وجود دارد. 

لینک خبر!

منبع خبر: ایرنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4044411
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16964365 تعداد بازديد زيرپورتال: 4637440 اين زيرپورتال امروز: 7133 سایت در امروز: 18560 اين صفحه امروز: 6459