banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   12:46:19
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/9/12 دوشنبه

جلسه وزیر رفاه با نوبخت جهت تخصیص اعتبار برای اجرای قانون حمایت از معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد تخصیص منابع برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان گفت: وزیر رفاه جلسه‌ای با آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجرایی کردن این قانون برگزار کرده تا منابع لازم آن در اختیار بهزیستی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم روز جهانی معلولان گفت: باید شرایطی برای معلولان ایجاد کنیم که در مسیر رشد احساس محدودیت نکنند و بستری فراهم شود که بتوانند از آنچه لیاقتش را دارند برخوردار شوند.


وی با اشاره به اتخاذ سه استراتژی در بهزیستی در رابطه با معلولان اظهار کرد: تلاش همه جانبه و فرآیندمحور برای پیشگیری از معلولیت‌ها دنبال می‌شود، به طوری که غربالگری ژنتیک را الزامی کردیم.


بندپی با بیان اینکه در غربالگری تنبلی چشم ۳ تا ۵ میلیون نفر را پوشش دادیم، تصریح کرد: ۷۵ درصد نوزادان را غربالگری شنوایی کردیم و در اوتیسم نیز غربالگری را انجام دادیم. کیفی‌بخشی خدمات را دنبال می‌کنیم و ارتقای این خدمات نقطه عطفی در حوزه توانبخشی است.


وی با اشاره به تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، اضافه کرد:‌ به لحاظ قانونی، اخلاقی و شرعی باید این قانون را اجرا کنیم، به همین منظور هم وزیر رفاه جلسه‌ای با آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجرایی کردن این قانون برگزار کرده تا منابع لازم آن در اختیار بهزیستی قرار گیرد.


رئیس سازمان بهزیستی کشور از همراهی سازمان‌های مردم نهاد در حوزه معلولان ابراز خرسندی کرد و گفت: ۲۲۰۰ مرکز نگهداری معلولان داریم که ۸۵۰ مرکز شبانه روزی است.


محسنی با اشاره به اینکه با کمبود منابع مالی مواجهیم افزود: بیمه کارفرمایی را برای بنگاه‌هایی که برای معلولان کار ایجاد کنند تقبل کرده‌ایم، بیمه کارفرمایی آنها را می‌دهیم و از وام کم‌بهره این کارگاه‌ها برخوردار می‌شوند.


وی‌ ادامه داد: مشاغل حمایت‌شده را نیز در دستورکار قرار داده‌ایم. در سال ۹۷ برای ۲۷ هزار نفر شغل ایجاد کرده‌ایم که ۱۵ هزار نفر از آنها معلول بوده‌اند.

لینک خبر!

منبع خبر: ایسنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4044446
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16964417 تعداد بازديد زيرپورتال: 4637476 اين زيرپورتال امروز: 7169 سایت در امروز: 18612 اين صفحه امروز: 6494