banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   12:51:07
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/9/12 دوشنبه

افزایش ۵۰۰ هزار نفری مستمری‌بگیران بهزیستی در سال جاری

معاون توان‌بخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تصویب ٧٧٠٠ میلیارد تومان بودجه از سوی دولت برای پوشش پشت نوبتی‌های سازمان بهزیستی و کمیته امداد گفت: از اوایل انقلاب تا سال گذشته ۳۲۰ هزار مستمری‌بگیر داشتیم و امسال ۵۰۰ هزار نفر به این جمعیت اضافه شده است.

به گزارش ایسنا، حسین نحوی‌نژاد در مراسم روز جهانی معلولان افزود: ما در تقویم کشوری مناسبت‌های مختلفی داریم، برای روز کودک، پزشک،‌ مهندس و... روزی نامگذاری شده است و این به معنی آن است که باید در تمام ایام سال به فکر این افراد باشیم، اما روز جهانی معلولان نیز باعث می‌شود تا به شکل نمادین توجه ویژه‌ای را به این افراد کنیم.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم برای معلولان کاری کنیم باید تمام سال به آن توجه داشته باشیم، اظهار کرد: با این وجود در روز معلولان، توجه رسانه، مدیران و شهروندان برای افزایش رفاه حال معلولان جلب می‌شود. روز معلول بهترین نمایشگاه برای نشان دادن توانمندی‌های آنهاست که  باید جامعه به آن آشنا شود.

وی با بیان اینکه هیچ قانونی بی‌نقص نیست، گفت:‌ قانون حمایت از حقوق معلولان یکی از کامل‌ترین قانون‌هاست چرا که مطالبات و چالش‌های این افراد را نشان داده است. امروز باید جامعه پذیرای معلول باشد. اکنون یک معلول نمی‌تواند از بی‌ آر تی استفاده کند و  این نشان می‌دهد که جامعه، معلول است.

نحوی‌نژاد گفت: علی‌رغم تنگناهای دولت و تحریم‌های توانستیم قانون حمایت از حقوق معلولان را به تصویب برسانیم و  مستمری معلولان را افزایش دهیم. همچنین امسال دولت  حدود۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان را برای پوشش پشت نوبتی‌های بهزیستی و کمیته امداد به تصویب رساند.


به گفته وی، از اوایل انقلاب تا سال گذشته ۳۲۰ هزار مستمری‌بگیر داشتیم و امسال ۵۰۰ هزار نفر به این جمعیت اضافه شده است.

لینک خبر!

منبع خبر: ایسنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4044517
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16964560 تعداد بازديد زيرپورتال: 4637562 اين زيرپورتال امروز: 7255 سایت در امروز: 18755 اين صفحه امروز: 6565