banner-behzisti
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   10:59:19
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/11/6 شنبه

برگزاری نشست تخصصی مناسب سازی معاونین و مدیران کل بهزیستی منطقه 6

قائم مقام دبیر خانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور گفت: شهرداری‌ها از صدور پروانه ساختمانی برای ساختمان‎هایی که مناسب سازی را رعایت نکرده اند؛ خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از بهزیستی لرستان؛« سید حسین خادم حسینی» در اولین نشست تخصصی مناسب سازی معاونین عمرانی و مدیران کل بهزیستی منطقه شش کشور که به میزبانی لرستان و در سالن اجلاس بهزیستی استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مباحثی که مورد پیگیری قرار می‌دهیم بحث ارزیابی مناسب سازی است و استان لرستان جزو استانهای امتیاز الف در بحث مناسب‌سازی است و این نشان دهنده تلاش همکاران لرستانی در دبیرخانه مناسب سازی استان است.
.
قائم مقام دبیرخانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور اضافه کرد: قانون جدید حمایت از حقوق معلولان مورد بازنگری قرار گرفته و در این قانون تحولاتی صورت گرفته است.وی تاکید کرد: بازنگری ضوابط قانون هر چه سریعتر ابلاغ شود.

خادم حسینی با بیان اینکه در امر مناسب‌سازی سه کمیته تشکیل شده که کارهای تخصصی ستاد را انجام می‎دهند، اظهار کرد: برای اولین بار نظارت بر ستاد مناسب‎سازی بصورت مدون در حال انجام است.
قائم مقام دبیرخانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور تصریح کرد: شهرداری‌ها را موظف کردیم که از صدور پروانه احداث و پایان کار برای تعدادی از ساختمان‌ها و اماکن عمومی را اصلاح کند و پروانه ساختمانی برای ساختمان‎هایی که مناسب سازی را رعایت نکردند صادر نکنند.
وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی بر مناسب سازی نظارت جدی دارد، گفت: براساس ماده سه قانون جدید حمایت از جامعه معلولین قرار شد آیین نامه‎ای در نظر گرفته شود و ماده چهار این قانون شهرداری‌ها را مکلف کرده از صدور پروانه احداث بازسازی و پایان کار برای همه ساختمانها و اماکن با کاربری عمومی خودداری کنند.
خادم حسینی با اشاره به اینکه در قانون قبلی این بود که ضمانت اجرایی نداشت، عنوان کرد: از نقاط قوت قانون فعلی این است که ضمانت اجرایی وجود دارد و متخلفان از رعایت این ماده مورد مجازات قرار می‌گیرند.
قائم مقام دبیرخانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور بیان کرد: دستگاه‌های مشمول در هنگام واگذاری امور به پیمانکاران، تاییدیه گذراندن دوره مناسب‌سازی را از پیمانکاران اخذ کنند همچنین پلیس راهور از پارک وسایل نقلیه در محل پارک ویژه معلولین جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه عدم آشنایی متخصصین، مسئولین و آحاد مردم با مناسب سازی وجود دارد، تصریح کرد: در فرایند طراحی کنترل و نظارت در ساخت و سازها ضوابط و مقررات مناسب سازی رعایت شود.اینکه وظیفه 23 دستگاه در آیین نامه فعلی  در امر مناسب‎سازی و با ضمانت اجرایی لحاظ شده است  نحوه تامین بودجه نیز مشخص شده است.
 

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4557281
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18966436 تعداد بازديد زيرپورتال: 5238002 اين زيرپورتال امروز: 4685 سایت در امروز: 14613 اين صفحه امروز: 3939