banner-behzisti
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   11:33:26
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/10/26 چهارشنبهمدیرکل بهزیستی استان مرکزی عنوان کرد:

لزوم همکاری همه نهادها در ساماندهی کودکان کار و خیابان

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در جلسه ساماندهی کودکان کار وخیابانی که با حضور نمایندگان این کمیته در بهزیستی استان مرکزی برگزار گردید اظهار کرد: موضوع کودکان کار و خیابانی یکی از مهمترین معضلات استان است که ضرورت دارد با مشارکت بین بخشی این آسیب اجتماعی برطرف شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از استان مرکزی؛"زهرا امینی"مدیرکل بهزیستی این استان با اشاره به به فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص ساماندهی کودکان خیابانی،گفت: اقدامات اولیه به منظور نیازسنجی و شناسایی با مشارکت اورژانس اجتماعی بهزیستی و دفتر ساماندهی آسیب‌های اجتماعی صورت  می گیرد اما نیاز است تا تمامی دستگاه‌های استان در این خصوص با بهزیستی همگام شوند و درخصوص جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی عزم جدی صورت گیرد. 
 
زهرا امینی با اشاره به اینکه 13دستگاه در قبال کودکان خیابانی و ساماندهی آنها مسئولیت مستقیم دارند، اظهار داشت: سازمان بهزیستی به تنهایی در این زمینه مسئول نیست و نیروی انتظامی، ‌دادگستری، شهرداری، وزارت کار، وزارت بهداشت، کمیته امداد، و.... در این زمینه ممسئولیت مستقیم دارند و لازم است دستگاه های مرتبط هرکدام به وظیفه خود در این خصوص عمل نمایند.
 
امینی افزود: به زودی یک موسسه هم در شهر خمین فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و در صورتی که شهرستان ساوه هم تا پایان سال موفق به تشکیل موسسه‌ای برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی شود، قطعا از حمایت‌های مجموعه بهزیستی  بهره‌ مند خواهد شد.
 این مقام مسئول گفت: در ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه کشور موضوع ساماندهی کودکان کار از اولویت‌های فعالیت سازمان بهزیستی است و قطعا برای انجام این فعالیت‌ها و ساماندهی کودکان کار نیاز به تأسیس یک موسسه غیردولتی است.
وی بیان کرد: با وجود تلاش‌های بهزیستی برای ساماندهی کودکان کار و از سویی تنوع در آسیب های اجتماعی،همکاری همه نهادها  به ویژه شهرداری و فرمانداری ضروری است.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4557568
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18967331 تعداد بازديد زيرپورتال: 5238371 اين زيرپورتال امروز: 5053 سایت در امروز: 15508 اين صفحه امروز: 4226