banner-behzisti
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   10:57:56
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/10/26 چهارشنبه

فعالیت 17 مرکز اورژانس اجتماعی در استان آذربایجان شرقی

مدیرکل بهزیستی استان در همایش «مداخلات روانی-اجتماعی در آسیبهای اجتماعی با محوریت خودکشی» از فعالیت 17 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از آذربایجان شرقی ، مدیرکل بهزیستی استان در همایش «مداخلات روانی-اجتماعی در آسیبهای اجتماعی با محوریت خودکشی» از فعالیت 17 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان خبر داد.
"محسن ارشدزاده" در این همایش که به همت بهزیستی شهرستان اسکو با حضور مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی برگزار شد؛گفت :یکی از سه عامل اصلی مرگ و میر در سنین 15 تا 42 سالگی خودکشی است و با اشاره به سیر افزایشی این آسیب در سطح جهان و طبق آمارهای جهانی ایران در بین کشورهای جهان در زمینه خودکشی  رتبه  164 را داراست.
وی با اشاره به مداخلات پیشگیرانه بهزیستی در این زمینه افزود: بهزیستی استان علاوه بر مداخله جهت پیشگیری از خود کشی توسط اورژانس اجتماعی و ارائه مشاوره تلفنی با شماره 1480  در این راستا در حال امضا تفاهم نامه چند جانبه با نیروی انتظامی ،هلال احمر ،آتش نشانی ،پزشکی قانونی ،فوریتهای پزشکی و امور اجتماعی استانداری جهت عملکرد مطلوب تر از پیش است.
مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور نیز با بیان اینکه امروزه  وجود اورژانس اجتماعی تبدیل به واقعیت اجتناب ناپذیر در جامعه شده است ؛لزوم تحکیم بنیاد خانواده را جهت انجام کارهای بنیادی یادآور شده و ابراز داشت :در همه ادوار تاریخ سه نهاد مهم خانواده ،دین و دولت و حکومت از عوامل موثر در بحث تقویت و تحکیم مبانی هویت ملی و انسجام اجتماعی بوده است.
"رضا"جعفری همچنین با اشاره به قابلیت تبدیل آسیبهای اجتماعی به همدیگر ،تغییر سبک زندگی را از نشانه های هشدار در این زمینه عنوان کرده و توجه به زیرساختهای روانی و اجتماعی را از اهم موارد دانست.
وی همچنین اظهار داشت:در بحث تهدید به خودکشی بیشتر شاهد طیفهای جوانتر،زنان و طبقات پایین اقتصادی و اجتماعی هستیم  و این در حالی است که خودکشی های موفق بیشتر در بین افراد مسن ،مردان و طبقات بالای اقتصادی و اجتماعی دیده می شود وافزایش سالمند آزاری ،شکاف نسلی و فردگرایی در خانواده را از عوامل نگران کننده هستند.
در انتهای مراسم از فرماندار شهرستان اسکو،روسای ادارات بهزیستی شهرستانهای استان و مسئولین اورژانس اجتماعی تقدیر شد.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4557261
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18966366 تعداد بازديد زيرپورتال: 5237978 اين زيرپورتال امروز: 4660 سایت در امروز: 14543 اين صفحه امروز: 3919