banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:49:41
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/9/18 يكشنبه

مراسم بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت در کردستان

مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان عصر روز شنبه با حضور مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور، استاندار کردستان، نمایندگان سنندج در مجلس شورای اسلامی ، مسئولان استانی، معلولان و خانواده‌های آنان در مجتمع فجر این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از  کردستان، مدیر کل دفتر توانمند سازی معلولین بهزیستی کشور،گفت: مناسب سازی فقط مختص به مبلمان شهری، منزل و زندگی معلولین نیست بلکه مهم‌تر از این موارد مناسب سازی فکر و اندیشه است چرا که انتخاب یک معلول به عنوان مشاوره استاندار، بزرگ ترین مناسب سازی است.

کاظم نظم ده در این مراسم اظهار کرد: آمار مناسب سازی کشور در طول ده سال گذشته حداکثر کمتر از 30درصد انجام شده و هنوز 70 درصد مسیر باقی مانده است.

وی تصریح کرد: استان کردستان در بحث مناسب سازی با توجه به منابع کم، جزء سه استان برتر کشور است و فعالیت و کارهای بسیار خوبی در حوزه معلولین انجام گرفته که حاصل زحمات استاندار، نمایندگان و همکاری سازمان بهزیستی استان بوده است.

نظم‌ده عنوان کرد: نشاط، شادابی و فعال بودن مردم کردستان، نوآوری خلق می‌کند چرا که نوآوری، همکاری و تعادل در انزوا و ناراحتی نیست بلکه در شادی و امیدواری بروز می‌کند.

لزوم توجه به معلولان در تمام ایام سال

بهمن مرادنیا استاندار کردستان نیز در این مراسم گفت: هیچ کس حق ندارد با دید ترحم به معلولان نگاه کند و همه باید در کنار این قشر در راستای حل مشکلات آنان تلاش کنند و یاور آنان باشند.همچنین بیان مشکلات این قشر و رسیدگی به آنها نباید فقط به یک روز خلاصه شود و همواره باید در کنار این افراد بوده و در مناسبت های مختلف از نظرات و توانمندی های آنان بهره گرفته شود.

وی با بیان اینکه انتخاب مشاور برای رسیدگی به امور معلولان صوری نیست، افزود: انتخاب مشاور معلولان در استانداری و سایر دستگاه های اجرایی استان ورود برای حل مشکل این قشر از جامعه است.

استاندار کردستان ادامه داد: قطعا کاستی ‌هایی در خدمات ارائه شده به این قشر از جامعه وجود دارد و هیچ کس منکر آن نیست اما نه تنها در بخش معلولان، بلکه در تمامی بخش‌ ها مشکل وجود دارد و سعی می کنیم در زمینه مناسب سازی به عنوان یکی از مطالبات اصلی جامعه معلولان نیز تلاش کنیم و هزینه ای در اعتبارات دولتی سال 98 برای حل این موضوع لحاظ شود.

وی افزود: با وجود کاستی ها و ضعف های موجود در حوزه های مختلف از جمله معلولان، اقداماتی نیز انجام شده که باید بیان شود و اگر ضعف ‌هایی هست، کارهایی هم صورت گرفته است و به جای اینکه همدیگر را مورد نقد و انتقاد قرار دهیم لازم است در برخی جاها همدیگر را تشویق کنیم چون تشویق موثرتر از تنبیه است.
استاندار کردستان گفت: ظرفیت‌ های زیادی وجود دارد تا به قشر معلولان نزدیک شویم و تنها به این بسنده نشود که در چنین روزی دور هم جمع شویم و هر چند شاید دیر به این حوزه ورود پیدا کرده ایم اما تمام توان خود را در این زمینه به کار می بندیم تا گره ای از مشکلات این قشر باز شود.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304790
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982523 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943207 اين زيرپورتال امروز: 2359 سایت در امروز: 6329 اين صفحه امروز: 2143