banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:48:17
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/7/22 يكشنبه

بازدید معاون رئیس جمهور از مرکز مداخله در بحران شهرستان همدان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ، معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیرکل امور اجتماعی و مدیرکل امور بانوان استانداری، فرماندار شهرستان همدان و مدیرکل بهزیستی استان از مرکز مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی شهرستان همدان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از همدان؛«معصومه ابتکار» در حاشیه سفر به استان همدان  ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز مداخله در بحران های فردی و خانوادگی شهرستان همدان این مرکز را یکی از مراکز مطلوب در ارائه خدمات ارزیابی کرد و گفت: توجه به این مراکز و در دسترس قرار دادن خدمات می تواند به روند کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی کمک نماید.

وی افزود با رصد دقیق موارد ثبت شده در این مراکز می توان برنامه ریزی مدون و برنامه مداخله ای مناسبی برای کنترل آسیب های اجتماعی طراحی نمود.

مدیرکل بهزیستی استان نیز با اشاره به خدمات در حال انجام در این مرکز گفت از 9 شهرستان استان 8 شهرستان دارای خدمات اورژانس اجتماعی هستند و مرکز شهرستان همدان به عنوان مرکز سطح یک  در 9 سطح شامل خط 123، خانه امن، مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق، مرکز آموزشی حمایتی کودک و خانواده و... ارائه می نماید.

الوند خاطرنشان کرد در 6 ماهه اول سال 96 بیش از 73 هزار خدمت در این مرکز ارائه شده ، این در حالیست که در شش ماهه اول سال 96 قریب به 54هزار خدمت ارائه شده که حاصل اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده پیرامون خدمات مرکز بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: خط 123 بیش از 6 هزار بار به صدا درآمده که بیشترین تماس ها با این مرکز شامل اختلافات حاد خانوادگی، همسرآزاری ، کودک آزاری و اعتیاد بوده است که اغلب این موارد تماس همپوشانی زیادی با سایر مشکلات و موارد ارجاعی به مرکز بوده است.

حمیدرضا الوند گفت روند ارائه خدمت در این مرکز بر اساس ارجاع مراجع قانونی و قضایی، خط 123 و داوطلبانه است و این مراکز به عنوان مامن و پایگاهی برای گسترش خدمات در دسترس و ارائه خدمات تخصصی برای عموم  است.
 

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304772
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982387 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943185 اين زيرپورتال امروز: 2337 سایت در امروز: 6193 اين صفحه امروز: 2125