banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   12:45:08
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/7/10 سه‌شنبهمعاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور :

وجود ظرفیت و بستر مناسب برای گسترش خانه های کوچک معلولین ذهنی در استان کرمان

خانه کوچک معلولین ذهنی پسر بالای 14سال مهرگان با ظرفیت 10 نفر وبا حضور معاون توانبخشی و مدیر کل امور توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور ، مدیر کل و معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از کرمان؛" حسین نحوی نژاد" معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با قدردانی از مجموعه بهزیستی استان کرمان و خیرین گفت: راهبردهای سازمان بهزیستی کشور در راستای توانمندسازی ، حرفه آموزی و توانبخشی معلولین ذهنی است.

نحوی نژاد با بیان اینکه مشارکت خیرین در چنین طرح و برنامه هایی بسیار مهم و کلیدی می باشد عنوان کرد : گسترش خانه های کوچک یک ایده نو و تخصصی است که با هدف بازپیوند معلول به خانواده، ابزارهای آموزشی و توانمندسازی برای استقلال معلولین را به کار می گیرد.

وی با شاره به زندگی عادی معلولین ذهنی  در چنین خانه هایی اظهار داشت : در استان کرمان ظرفیت و بستر گسترش خانه های کوچک معلولین ذهنی وجود دارد و با داشتن نیروهای متخصص و ایده های نو می تواند یک الگو برای آموزش در این زمینه باشد  .

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشوربا بیان اینکه 47 خانه کوچک معلولین ذهنی در کشور وجود دارد عنوان کرد : 520 نفر در این مراکز از خدمات آموزشی و حمایتی استفاده می کنند. 

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4044418
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16964376 تعداد بازديد زيرپورتال: 4637448 اين زيرپورتال امروز: 7141 سایت در امروز: 18571 اين صفحه امروز: 6466