banner-behzisti
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   10:58:22
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/6/20 سه‌شنبه

نخستین خانه پناهگاهی کوچک معلولان در خراسان جنوبی افتتاح شد

نخستین خانه پناهگاهی کوچک معلولان ذهنی خفیف خراسان جنوبی در بیرجند طی مراسمی با حضور رئیس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کشور، فرماندار بیرجند و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از خراسان جنوبی؛"علی عرب نژاد" مدیرکل بهزیستی این استان، در این مراسم گفت: این خانه در راستای اهداف تخصصی سازمان بهزیستی به منظور توانمند شدن معلولان با ظرفیت 10 نفر راه اندازی شده است.
علی عرب نژاد با بیان اینکه هم اکنون 6 کودک پسر معلول ذهنی در این مرکز نگهداری می شوند افزود: هفت پرسنل نیز به عنوان نیروی تخصصی برای توانمند شدن این معلولان در خانه کوچک پناهگاهی مشغول فعالیت هستند.
وی هدف از راه اندازی این قبیل خانه ها را کوچک سازی مراکز بهزیستی عنوان کرد و یادآور شد: در این مرکز به ازای هر فرد معلول بیش از 800 هزار تومان یارانه پرداخت می شود.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه پیگیر راه اندازی تعداد بیشتری از این خانه ها برای سایر معلولیت ها نیز هستیم افزود: این مرکز مخصوص پسران معلول است اما تلاش می شود که مشابه آن برای دختران معلول نیز راه اندازی شود.

همچنین کارگاه تولیدی حمایتی سرود زندگی نیز با ظرفیت 30 نفر به منظور آموزش تولید محصولات چرمی و کامپیوتر در بیرجند راه اندازی شد
.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4557264
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18966382 تعداد بازديد زيرپورتال: 5237982 اين زيرپورتال امروز: 4664 سایت در امروز: 14559 اين صفحه امروز: 3922