banner-behzisti
شنبه 31 فروردين 1398   07:42:13
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/6/6 سه‌شنبه

افتتاح طرح های عمرانی و اشتغال زا در استان لرستان

همزمان با گرامیداشت هفته دولت چندین طرح عمرانی ، اشتغالزایی ، آموزشی و فرهنگی در بهزیستی استان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی  و امور بین الملل به نقل از لرستان،به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت و با حضور رئیس مرکز مشارکتهای مردمی و توانمند سازی و دبیر ستاد مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور و مدیر کل بهزیستی استان،  فرماندار سلسله و جمعی از خیرین، تعداد ۵۷ واحد مسکن روستایی و شهری در شهرستان سلسله از تعداد کل ۲۱۷ واحــد مسکن مددجویی در سطح استان افتتاح و تحویل جامعه هدف شد.
از این تعداد مسکن، 6 واحد تحویل خانواده های دو معلولی و بیشتر و 51 واحد تحویل خانواده های تک معلول، بد سرپرست و بی سرپرست جامعه هدف شده است.

همچنین در این روز تعدادی پروژه اشتغال زا، آموزشی و فرهنگی همانند یک مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده، واحد فرهنگی مرکز اقامت گاه اجباری آوای امید «ماده ۱۶» و مرکز کاهش آسیب ترنم باران «موبایل سنتر» و یک کارگاه کار آفرینی خیاطی با اشتغالزایی ۳۰ نفر که عمدتا از جامعه هدف بهزیستی بودند افتتاح شد.

"محمدعلی کوزه گر" رئیس مرکز مشارکتهای مردمی و توانمند سازی بهزیستی کشور در مراسم افتتاح واحد فرهنگی مرکز اقامت گاه اجباری آوای امید با اشاره به اینکه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی مستلزم سعی و تلاش همه افراد در جامعه است گفت: گسترش روز افزون آسیب های اجتماعی مانند ترک تحصیل، فرار از مدرسه ، اعتیاد، سرقت، تشکیل گروههای جامعه گریز ( به وی‍‍‍‍‍‍‍‍ژه در سال های اخیر) در بین دانش آموزان و همچنین شیوع مفسده های آشکار و پنهان، افزایش قابل توجه داشته است و بزهکاری ها و کجروی های اجتماعی و آلودگی به مواد مخدر ، در میان جوانان و نوجوانان مستلزم تعمق و چا ره اندیشی اساسی است.

وی همچنین در آئین افتتاح کارگاه کار آفرینی خیاطی که در شهرستان خرم آباد افتتاح شد تصریح کرد؛ حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای رونق‌بخشی به اشتغال پایدار مددجویان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی می تواند راهگشا باشد.
 

"زهرا توکلی"مدیر کل بهزیستی لرستان نیز در ادامه گفت: بر اساس دستورالعمل مراکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر معتادین متجاهر به مواد و روانگردان ها که به صورت خود معرف حاضر به درمان اعتیاد خود نیستند با دستور قضایی برای مدت یک تا سه ماه در  مراکز درمان و کاهش آسیب ماده ۱۶ نگهداری می شوند.

وی همچنین تصریح کرد در طول یک سال واگذاری مرکز ماده ۱۶ به بهزیستی در مجموع ۱۴۵۶ نفر از سطح استان توسط نیروی انتظامی و شهرداری به مرکز معرفی شده اند که از این تعداد ۶۷۸ نفر توسط تیم غربالگری مرکز پذیرش و از این تعداد ۲۱۲ نفر با حمایت خانواده ترخیص شده اند.

 

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4541311
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18902704 تعداد بازديد زيرپورتال: 5218754 اين زيرپورتال امروز: 3170 سایت در امروز: 9476 اين صفحه امروز: 2649