banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   12:41:05
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/5/13 شنبه

توانمند سازی و ایجاد اشتغال فرد معلول از اهداف مهم طرح C.B.R است

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه طرح در پی تحققC.B.R حقوق و فرصتهای برابر، توانمند سازی، ارتقاء کیفیت زندگی، برای معلولان روستائی است افزود: توانمند سازی و ایجاد اشتغال فرد معلول از اهداف مهم طرح توانبخشی مبتنی برجامعه است .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از بهزیستی استان زنجان؛ محمد محمدی گفت: توانبخشی مبتنی بر جامعه ( C.B.R ) بعنوان یک استراتژی برای بهبود دسترسی به خدمات توانبخشی برای معلولان محسوب گردیده و این طرح از سال 87 بصورت پایلوت اجرایی شده است.

 این مقام مسئول  مهم ترین مأموریت C.B.R را توانمند سازی افراد معلول ،خانواده های آنان و جامعه محلی از طریق افزایش آگاهی ، ارتقاء ، مشارکت ، کاهش فقر و فراهم نمودن نیازهای اساسی جهت دسترسی به بهداشت ، آموزش و فرصت های معیشتی مددجویان عنوان نمود و خاطر نشان کرد : فعالیتهای C.B.R در ۵ چارچوب ماتریس  تحت عنوان سلامت ، آموزش ، معاش ، اجتماعی ، توانمند سازی در زمینه سلامت ، ارتقاء سطح سلامت فردی ، پیشگیری ، مراقبتهای پزشکی و توانبخشی فرد مطرح است.

 وی از دیگر فعالیتهای این طرح به آموزش معلول ، اعضاء خانواده و جامعه محلی ، توسعه مهارتهای فردی ، خوداشتغالی ، خدمات مالی و حمایت های مددکاری برشمرد و گفت:  در ماتریس معاش به توسعه مهارتهای فردی ، خوداشتغالی ، اشتغال دستمزد برای خدمات مالی و حمایت های مددکاری و در مولفه اجتماعی به روابط ازدواج و خانواده ، سرگرمی ، اوقات فراغت و ورزش و موضوع عدالت اجتماعی تأکید نمودند

 محمدی فراهم کردن ایجاد اشتغال پایدار برای معلولان را از مهم ترین اهداف این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: در صورت آموزش به خانواده‌ها و مناسب‌سازی محیط می‌توان شرایط بهتری را برای زندگی افراد معلول و توانمندسازی آنها فراهم کرد که این امر می‌تواند با ارائه آموزش‌های مهارتی اشتغال پایداری را برای فرد معلول فراهم کند.

 وی با  بیان اینکه سال گذشته 634 هزار و 992 نفر تحت پوشش برنامه های  C.B.R قرار گرفتند ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار برای  توانمندی معلولان  از مهم ترین اهداف این طرح بشمار می آید.

 مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه تعداد 44 نفر از تسهیلگران در برنامه های توانبخشی مبتنی بر جامعه حضور دارند  تصریح نمود:در صورت آموزش به خانواده‌ها و مناسب‌سازی محیط می‌توان شرایط بهتری را برای زندگی افراد معلول و توانمندسازی آنها فراهم کرد که این امر می‌تواند با ارائه آموزش‌های مهارتی لازم  برای فرد معلول ایجاد نمود.

 وی با بیان اینکه ارائه وسایل کمک توانبخشی، ایجاد اشتغال و توانمندسازی معلولان از جمله رویکرد طرحCBR است، یادآور شد: در این راستا ارائه تمامی هزینه‌ها توسط این نهاد حمایتی برای معلولان در نظر گرفته می شود.

 وی با اشاره به اینکه 2 گروه خودیاردر طرح C.B.Rتحت نظارت بهزیستی فعالیت دارند گفت: توانبخشی مبتنی بر جامعه به دنبال تغییر نگرش منفی نسبت به معلولان و ورود آن‌ها به صحنه اجتماعی از طریق تقویت توانمندیهایشان، است.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4044333
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16964160 تعداد بازديد زيرپورتال: 4637352 اين زيرپورتال امروز: 7045 سایت در امروز: 18355 اين صفحه امروز: 6381