banner-behzisti
يكشنبه 28 بهمن 1397   16:08:52
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/4/20 چهارشنبه

کاهش۲۰ درصدی پذیرش دختران در خانه‌های سلامت زنان استان همدان

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان عنوان کرد: پذیرش دختران در خانه‌های سلامت استان در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه مشابه خود در سال گذشته،۲۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از همدان؛"جمشید شیران"معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان در گفت‌و‌گو گفت: این مجموعه به مناسبت هفته بهزیستی و دهه کرامت برنامه‌های متنوعی در دست اجرا دارد.
وی با اشاره به نامگذاری روز ولادت حضرت معصومه(س) به عنوان روز دختر افزود: بیان سیاست‌های سازمان در خصوص مباحث مختلف به ویژه مشکلات خانه‌های سلامت توسط مدیر کل بهزیستی استان از طریق شبکه استانی و بازدید مسئولان از این مراکز از جمله برنامه‌های روز دختر است.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اضافه کرد: ۲۲ تیر ماه همزمان با روز دختر، مراسم جشنی در کلینیک مددکاری اجتماعی معین با حضور دختران و خانواده‌های آنها برگزار خواهد شد، در این مراسم از ۶ دختر نمونه نیز تقدیر به عمل می‌آید.
شیران عنوان کرد: برگزاری نشست تخصصی به منظور جذب همکاری نهاد‌های مختلف استان برای رسیدن به اهداف مجموعه، اجرای برنامه‌های آگاه سازانه در سکونت‌ گاههای غیر رسمی در ارتباط با نقش سلامت دختران در توسعه و پایداری شهر از دیگر برنامه‌های این ایام است.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان از حضور مشاور امور بانوان استانداری و مقامات قضایی استان در خانه‌های سلامت، اختصاص سخنرانی‌های پیش از خطبه‌های نماز جمعه روز ۲۲ تیر ماه به موضوع دختران و پخش مستند از خانه‌های سلامت دختران از شبکه استانی خبر داد.
شیران در خصوص خانه‌های سلامت گفت: خانه‌های سلامت مراکزی برای حمایت از دختران در معرض آسیب‌های اجتماعی و فاقد حمایت‌های خانوادگی و اجتماعی است که از طریق مداخله در درمان، اورژانس اجتماعی و نیروی انتظامی با رأی دادگاه به بهزیستی معرفی شده اند و در این مراکز نگهداری می‌شوند.
وی با بیان اینکه دختران بالای ۱۸ سال در خانه‌های سلامت نگهداری می‌شوند گفت:خدمات مددکاری و روانشناسی، نگهداری، حقوقی، روان‌پزشکی، آموزشی، مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای و آماده‌سازی شغلی و توانمندسازی در این مراکز به دختران ارائه می‌شود.

شیران با بیان اینکه هدف خانه‌های سلامت، سامان دهی و توانمند سازی دختران است گفت: با توجه به برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای در شاخه‌های مختلف در این مراکز و ارائه برخی تسهیلات کارآفرینی با کارمزد‌های ۴ درصد، بستر‌های لازم برای اشتغال زایی دختران فراهم می‌شود.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بیان کرد: با توجه به خدمات خوب اورژانس اجتماعی در سال جاری، پذیرش دختران در خانه‌های سلامت استان در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه مشابه خود در سال گذشته، ۲۰ درصد کاهش داشته است.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4020728
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16893564 تعداد بازديد زيرپورتال: 4611011 اين زيرپورتال امروز: 12403 سایت در امروز: 32382 اين صفحه امروز: 10962