banner-behzisti
يكشنبه 28 بهمن 1397   15:39:15
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/3/30 چهارشنبه

چرخه معیوب آسیب های اجتماعی

طلاق و اعتیاد از مهمترین آسیب های اجتماعی هستند که در یک چرخه معیوب با فشار و شدت بیشتر تکرار؛ و موجب بروز بحران های عمیق اجتماعی در جامعه می شوند.

مدیرکل بهزیستی در نشست خبری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: 50درصد از طلاق ها به علت اعتیاد است اما از سوی دیگر طلاق نیز منجر به گرایش افراد به سوی اعتیاد می شود.

وی در خصوص اعتیاد زنان گفت:زنان اغلب به واسطه اعتیاد همسر یا یکی از اعضای خانواده وارد چرخه اعتیاد می شوند.همچنین تبلیغات کاذب و غیرواقعی در خصوص اثرات مواد مخدر بر کاهش وزن و لاغری در آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی زنانه و عدم شناخت زنان از مواد اعتیاد آور از دیگر موارد بروز اعتیاد در این قشر از جامعه است.

را در بحث پیشگیری از اعتیاد ضروری دانست و گفت: زنجیره آسیبهای اجتماعی به هم مرتبط است و بسیاری از آسیبهای اجتماعی از اعتیاد شروع می شود.

وی با بیان اینکه تبعات  آسیبهای اجتماعی و اعتیاد متوجه خانواده و جامعه است، اظهار داشت: در این راستا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی فرزند پروری به عموم خانواده ها بویژه خانواده های در معرض آسیب نموده ایم که منجر به بهره مندی 6 هزار و 730 نفر از این آموزش ها شده است.

دکتر جلیل عفتی در خصوص اقدامات پیشگیرانه شورای هماهنگی در سطح مدارس گفت: 2 هزار و 980 دوره آموزشی پیشگیرانه در مدارس برگزار شده است و هزار و 580 دانش اموز مقطع ابتدایی آموزش مراقبت از خود و 2 هزار و 770 دانش آموز مقطع ابتدایی آموزش مهارتهای مقابله ای دریافت کرده اند.

وی افزود: 3 هزار و 860 نفر دانشجو نیز در محیط های خوابگاهی و دانشجویی آموزش های پیشگیرانه دیده اند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد توزیع اعتبارات حوزه اعتیاد را متناسب با فعالیتهای مورد نیاز در حوزه پیشگیری  ندانست و گفت: متاسفانه 10 درصد اعتبارات در حوزه پیشگیری و 90 درصد ان در حوزه درمان اعتیاد است در حالیکه پیشگیری مهمترین موضوع در مقابله با اعتیاد است و می بایست 90 درصد اعتبارات این حوزه صرف پیشگیری شود.

وی  در خصوص سرانه پیشگیری از مواد مخدر به ازای هر نفر در استان گفت: کل اعتبار پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر استان 240 میلیون تومان است که این میزان پاسخگوی وضعیت فعلی و فرهنگ سازی مباحث مرتبط با پیشگیری از اعتیاد نیست.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4020347
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16892065 تعداد بازديد زيرپورتال: 4610572 اين زيرپورتال امروز: 11964 سایت در امروز: 30883 اين صفحه امروز: 10581