banner-behzisti
پنجشنبه 1 فروردين 1398   11:50:38
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/3/30 چهارشنبه

96منطقه مازندران درمعرض آسیب و 30 منطقه آسیب‌ خیز هستند

نشست تخصصی ارتقای سطح کیفی پایگاه های خدمات اجتماعی بهزیستی مازندران با حضور سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران، وحید حسین زادهمعاون امور اجتماعی، فاطمه پورفاطمی معاون امور توسعه پیشگیری، روسای ادارات ساری، نکا، فریدونکنار، آمل، نور، بابل، میاندرود، قائمشهر، کارشناسان امور اجتماعی شهرستانها و روئسای مراکز غیر دولتی استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از مازندران، "سعید آرام " مدیر کل بهزیستی استان مازندران به اهمیت آسیب های اجتماعی به عنوان یکی از اصلیترین تهدید های جوامع امروزی به تاکید خاص مقام معظم رهبری و اهمیت گفتمان دولت تدبیر و امید برای بهزیستی مازندران،  اشاره کرد و گفت: سازمان بهزیستی از دیرباز یکی از اصلی ترین ارکان مداخلات در حوزه آسیب های اجتماعی بوده است.

 مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه  96  منطقه مازندران  درمعرض آسیب و 30 منطقه آسیب‌ خیزهستند ،  کانون بسیاری از آسیب ها را در حاشیه نشینی عنوان کرد و افزود: پایگاه خدمات اجتماعی ازجمله مهمترین خدمات اورژانس اجتماعی است که خوشبختانه مازندران در این مورد همواره جزو استان‌های موفق بوده است .

 وی خاطرنشان کرد: مناطق حاشیه‌ای شهرها ، کانون بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از جمله مصرف و پخش مواد مخدر است که می‌تواند به آسیب‌های دیگری همچون طلاق، کودک آزاری، همسر آزاری، ایدز  و جرایم دیگر منجر شود به همین خاطر بهزیستی همواره بر مناطق حاشیه‌ای تمرکز دارد.

مدیر کل بهزیستی مازندران با تاکید بر ضرورت مداخلات به هنگام و موثر و شناسایی درست کانون آسیب های اجتماعی تصریح کرد: مداخلات به موقع می‌تواند باعث کاهش معنادار مشکلات در سطح جامعه شود.

وی با تاکید بر فرهنگسازی و پیشروی به سمت توانمند سازی خانواده های مناطق حاشیه ای گفت: ما 17 سال است در مناطق آسیب خیز استان مستقر شده‌ایم و قصدمان توانمندسازی است. توقع من این است که روزی به زودی از این مناطق خارج شویم و جشن سلامت اجتماعی را درآنها برگزار کنیم.  

مدیر کل بهزیستی استان خاطرنشان کرد در نگاه  بهزیستی  شهروند درجه دو وجود ندارد و باید کاری کنیم که همه جامعه احساس سلامت اجتماعی کنند و افزود: هدف بهزیستی  بازگرداندن این مناطق به آغوش جامعه و تقویت  احساس شهروند واقعی بودن، در بین مردم این مناطق است.

"آرام"با اعلام این خبر که از ابتدای تیرماه با واگذاری گسترده خدمات به بخش غیردولتی؛ وظیفه نظارتی بهزیستی پررنگ تر خواهد شد گفت: در فاز اول با تجمیع خدمات در چهار شهرستان ساری ، نکا، نور و آمل ،ضمن همسو کردن فعالیت ها در شهرستانهایی که سابقه فعالیت در آنها بیشتر است، به سمت واگذاری خدمات به مراکز غیر دولتی پیش خواهیم رفت.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4319493
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18031767 تعداد بازديد زيرپورتال: 4959464 اين زيرپورتال امروز: 2674 سایت در امروز: 11419 اين صفحه امروز: 2428