banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:47:15
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/2/26 چهارشنبه

برگزاری دومین همایش مناسب سازی معابر شهری در شهرکرد

در پی بازدید هفتگی اعضای کمیته مناسب سازی استان از معابر و مراکز دولتی و عمومی ؛25 درصد از فضاهای شهری استان چهار محال و بختیاری مناسب سازی شده اند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل از بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری،"محمد میرزایی"مدیر کل بهزیستی استان در دومین همایش مناسب سازی معابر شهری در شهرکرد افزود:یکی از راه های رشد و توسعه هر جامعه ،تامین بستر مناسب برای حضور فعال کلیه افراد و ایجاد فرصت مساوی برای قشر های مختلف در دسترسی به تسهیلات محیط شهری است.و  بر اساس برآورد سازمان ملل متحد ،بیش از 10%جمعیت جهان با گونه ای معلولیت مواجهند که بنا به دلایل متفاوتی مانند جنگ ،زلزله،تصادف ،بیماری و ...با سیر فزاینده آمار افراد معلول جسمی و حرکتی در جامعه روبرو هستیم .

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این گروه های دیگری نظیر سالمندان ،کودکان،مادران همراه با کالسکه کودک،بانوان باردارو سایر افرادی که موقتا دچار محدودیت حرکتی می شوند نیز در جامعه زندگی می کنند که به دلیل مشکلات و موانع موجود  ،امکان تحرک آزاد و حضور مستمر و عادی خود را در محیط شهری از دست  می دهند. 

مدیر کل بهزیستی با اشاره به  برنامه راهبردی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور افزود: این سند با شناخت موقعیت فعلی کشور از نظر مناسبسازی و در نظر گرفتن توانمندیها و نقاط ضعف و لحاظ نمودن فرصتها و تهدیدها، جهت حرکت  در راستای تحقق اهداف تعیین شده و در زمان مشخص حرکت می کند.

میرزایی گفت: مناسب سازی در سال 1389 به صورت جدی تری در استان پیگیری شده است وهم اکنون کمیته مناسب سازی به صورت فعال در استان وشهرستان ها در حال انجام وظیفه است .همچنین کمیته فنی استان  با حضور دفتر فنی استانداری و دستگاه های اجرایی(اداره کل بهزیستی ،اداره کل بنیاد شهید،اداره کل راه وشهر سازی،...) به صورت هفتگی از معابر شهری و ساختمان های دولتی وعمومی بازدید  می کنند.به دنبال این پیگیری ها 25%از معابر شهری و مبلمان شهری مناسب سازی شده است و مابقی در دستور کار این کمیته می باشد.
 میرزایی از ارزیابی شاخص های مناسب سازی جشنواره شهید رجایی و امتیاز دهی به  ادارات کل توسط اعضای کمیته مناسب سازی استان و شهرستان ها  خبر داد و گفت: امیدواریم با این کار شاهد پیشرفت  امرمناسب سازی درادارات کل و کلیه دستگاهها در شهرستان ها باشیم.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه کشوری به نام سامانه معبر به شماره3000012322 گفت: این سامانه پیامکی برای طرح مشکلات  شهروندان در خصوص مناسب سازی معابر و اماکن عمومی در نظر گرفته شده است.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304755
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982348 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943165 اين زيرپورتال امروز: 2317 سایت در امروز: 6154 اين صفحه امروز: 2108