banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:46:43
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/2/22 شنبه معاون رئیس جمهوری در بازدید از اورژانس اجتماعی شهرستان بندر عباس:

آگاه سازی جامعه از خدمات اورژانس اجتماعی ؛در کاهش آسیب های اجتماعی نقش اساسی دارد

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده،از اورژانس اجتماعی شهرستان بندرعباس بازدید کرد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از بهزیستی هرمزگان؛"معصومه ابتکار" درجریان این بازدید از نزدیک با روند فعالیتها و خدمات اورژانس اجتماعی در استان هرمزگان آشنا شد .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه این بازدید گفت: نقش تعیین کننده توسعه و گسترش اورژانس اجتماعی در کاهش آسیبهای اجتماعی بر کسی پوشیده نیست.البته اطلاع رسانی و آگاه سازی آحاد جامعه در خصوص برنامه ها و خدمات ارائه شده در اورژانس اجتماعی نیز  از عوامل موثر و کلیدی در کاهش آسیبهای اجتماعی و کنترل آن به شمار می رود

وی افزود:راه اندازی اورژانس اجتماعی یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین راهکارهای  دولت برای کنترل و مهار آسیبهای اجتماعی و جلوگیری از گسترش آن است

و امیدواریم از این ظرفیت به درستی و در جایگاه مناسب استفاده شود .

 همچنین در ادامه این بازدید"غلامحسین رنجبر" سرپرست بهزیستی هرمزگان تصریح کرد: استان هرمزگان با توجه به شرایط خاص منطقه ای و نیز مهاجر پذیر بودن از جمله استان های آسیب پذیر به شمار می رود که با آسیبهای اجتماعی متنوعی دست و پنجه نرم می کند .

وی افزود : خدمات و فعالیت های اورژانس اجتماعی در زمینه کودک آزاری ، همسر آزاری ، سالمند آزاری، کودکان کار و خیابانی ، اختلافات حاد خانوادگی ، زنان و دختران در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و افرادی که شرایط حاد و بحرانی دارند  ارائه می شود و  در حال حاضر 11 مرکز اورژانس اجتماعی در  تمامی شهرستان های بالای 50 هزار نفر  استان هرمزگان فعالیت دارند.

وی با اشاره به سه ویژگی مهم برنامه اورژانس اجتماعی شامل : تخصصی بودن ، به موقع بودن و در دسترس بودن خدمات ، تصریح کرد : در این برنامه تلاش شده تا ارائه خدمات محدود به زمان و مکان نشود و رویکرد مددکاری فعال جایگزین رویکرد مددکاری غیر فعال شود.

سرپرست بهزیستی هرمزگان تسهیل دسترسی مردم به خدمات اجتماعی ، شناسایی مناطق و کانون های آسیب زا ، تقویت مداخله های اجتماعی و روانی قبل از مداخله های قضایی و انتظامی و توانمندسازی دریافت کنندگان خدمات فوریت های اجتماعی به صورت بازگشت به خانواده و یا زندگی مستقل را از جمله اهداف اختصاصی برنامه اورژانس اجتماعی عنوان کرد.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304748
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982336 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943156 اين زيرپورتال امروز: 2308 سایت در امروز: 6142 اين صفحه امروز: 2101