banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:48:12
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/2/18 سه‌شنبهمدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی 

افزایش نشاط اجتماعی در کاهش آسیب ها مؤثر است

علی عرب نژادمدیر کل بهزیستی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه افزایش نشاط در جامعه به کاهش آسیب های اجتماعی کمک می کند؛گفت:مراکز روانشناسی باید برای ارتقای روحیه نشاط و شادی در بین مردم تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ،به نقل ازخراسان جنوبی "عرب نژاد" صبح یکشنبه در مراسم روز روانشناس اظهار کرد: روانشناسان کیفیت روزهای زندگی مردم را بهتر می کنند.

وی با اشاره به اینکه روانشناسان التیام بخش زخم های دیگران هستند، بیان کرد: یک روانشناس برای رسیدن به موفقیت باید جایگاه خود و نقش ثمربخش حرفه روانشناسی را باور کند.ما جامعه غمگینی داریم که مراکز روانشناسی باید برای ارتقای روحیه نشاط و شادی در بین مردم و در ارتباطات آنان تلاش کنند.

همچنین در ادامه این مراسم "شرفی"رئیس بهزیستی شهرستان بیرجند گفت: در حال حاضر ۱۶ مرکز غیر دولتی و یک مرکز دولتی مشاوره در بیرجند به همشهریان و هم استانی ها خدمت ارائه می دهد. این مراکز در حوزه مشاوره های عمومی و تخصصی، مشاوره کودکان استثنائی و مشاوره تحصیلی خدمت ارائه می کنند که در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار تأثیر گذار است.

وی افزود: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی از مسیر مشاوره، بهزیستی شهرستان بیرجند تفاهم نامه های متعددی با سازمان ها و نهادهای مختلف بسته است‌ که از این جمله  می توان به تفاهم با محضرهای ازدواج و طلاق برای اجرای طرح آماز(آموزش های پیش از ازدواج) اشاره کرد.بر اساس این تفاهم نامه ؛لازمه عقد ازدواج گذراندن دوره های آموزشی و مهارتی پیش از ازدواج است که به شناخت بیشتر زوجین از یکدیگر منجر می شود.

وی یادآور شد:علی رغم اینکه یک سوم مراکز غیر دولتی مشاوره استان در شهرستان بیرجند قرار دارد ولی با توجه به جمعیت مرکز استان، در سال جاری ۱۰ مرکز و مؤسسه دیگر در بیرجند ایجاد می شود.


 

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304769
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982383 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943182 اين زيرپورتال امروز: 2334 سایت در امروز: 6189 اين صفحه امروز: 2122