banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:48:57
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/2/16 يكشنبه

برگزاری کارگاه آموزشی -توانبخشی نیوبوبت (تکنیک های توانبخشی مبتنی بر بازی) در استان البرز

کارگاه آموزشی-توانبخشی بوبت جدید با هدف معرفی تکنیک های نوین ویژه توانبخشی کودکان معلول جسمی-حرکتی و فلج مغزی، با حضور مدرس دوره پرفسور ماریون کوچ باخ متخصص فیزیوتراپی و عضو موسسه نیوبوبت آلمان، از روز سه شنبه 11 اردیبهشت ماه جاری؛ در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از البرز؛ افتتاحیه این کارگاه با حضور "افروز صفاری فرد"مدیر کل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی کشور و "داریوش بیات نژاد " مدیر کل بهزیستی استان البرز برگزار شده است.

بیات نژاد؛ هدف از برگزاری این دوره را آشنا شدن فیزیوتراپیست ها و کاردرمان ها با تکنیک بوبت جدید عنوان کرد و افزود: در این کارگاه 6 روزه جمعی از کارشناسان استانی و مدیر مسئولان فنی مراکز روزانه آموزشی -توانبخشی معلولان جسمی -حرکتی  از 13 استان کشور شرکت دارند؛که به صورت نظری و عملی از آموزش های لازم برخوردار می شوند.

وی افزود: کارشناسان حاضر در این دوره؛ پس از بازگشت به استان خود روش ها و تکنیک های فرا گرفته را به دیگر همکاران خود منتقل می کنند و در مرحله بعد کارگاه فوق با بهره گیری از این کارشناسان در مراکز روزانه توانبخشی سراسر کشور برگزار می شود.

مدیر کل بهزیستی استان البرز افزود:اساس تکنیک بوبت جدید، فراهم سازی فضایی شاد برای کودکان معلول است که اشتیاق بیشتری برای انجام حرکات درمانی پیدا کنند.

گفتنی است: در بوبت جدید درمانگر؛ بر روی نقص مراجع خود متمرکز نیست، بلکه سعی می کند با درک صحیح از اثرات نقص بر روی فعالیت های فرد و طراحی محیط بر اساس توانمندی وی، سطح مشارکت توانخواه را در اجتماع افزایش دهد. 

امروزه بوبت جدید به عنوان یک مکتب بین رشته ای سعی دارد که نه تنها بر روی حرکات و فعالیت های جسمی تمرکز کند بلکه با تقویت و توسعه رشد حسی (حواس عمومی و اختصاصی) و حیطه های شناختی،  موجب رشد توانایی ها ادراکی - شناختی و ارتقاء سطح مهارت های ارتباطی فرد معلول با محیط شوند.  طراحی تکالیف در بوبت جدید، با در نظر گرفتن توانایی های فردی، تمایلات، آرزو ها، خلقیات، خانواده و روابط اجتماعی توانخواه صورت می پذیرد تا بتواند امور روزمره زندگی، بازی و تحصیل را با حداکثر استقلال انجام دهد.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304780
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982400 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943195 اين زيرپورتال امروز: 2347 سایت در امروز: 6206 اين صفحه امروز: 2133