banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:58:23
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/2/10 دوشنبهمدیرکل بهزیستی استان اصفهان در همایش نکو داشت روز روانشناس

سلامت و بهداشت روان همچون سلامت جسم مهم و ارزشمند است

مراسم نکوداشت روز «روانشناس و مشاور» باحضور نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر، شهردار و جمعی از مسئولین شهری در اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از اصفهان ؛ مدیرکل بهزیستی استان اصفهان در این مراسم با اشاره به اینکه، تاثیر خدمات روانشناسان و مشاوران برهیچ کس پوشیده نیست؛ گفت: روانشناسان با تامین و حفظ بهداشت روانی خود و اطرافیان  و ارتقای آن می‌توانند در مسیر رشد و پیشرفت حرکت کنند.

وی یادآور شد: باید پذیرفت که بهداشت روانی همچون سلامت و بهداشت جسمی دارای اهمیت است و فقدان آن می‌تواند زندگی را به مخاطره بیندازد. همچنین بهداشت روانی موجب می‌شود بسیاری از استعدادها و توانایی‌ها در افراد شکوفا شود و توانمندی‌های خود را به ظهور برسانند و اگر روانشناسان به چنین دیدگاهی دست پیدا کنند می‌توانند اولین گام برای حفظ بهداشت روانی خود را بردارند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان ادامه داد:  دین؛ پشتوانه محکمی برای کاهش درد و رنج بشر است؛ لذا توجه به موازین اخلاقی می‌تواند یکی از راه‌های مهم برای رسیدن به بهداشت روانی باشد.همچنین برای حفظ بهداشت روانی باید  ارزیابی کاملی از توانمندی‌ها و محدودیت‌های خود داشته باشیم و در واقع با خودشناسی و شناخت نقاط ضعف و قوت خود، گامی مهم در حفظ سلامت روانی برداریم . 

لزوم بسط و گسترش نگاه روانشناسانه به تمامی مسائل روز 

"قدرت الله نوروزی" شهردار اصفهان نیز در این همایش با ذکر این نکته که همه مسائل جامعه  بشریت به نوعی با موضوع روانشناسی گره خورده است؛ گفت: اگر بخواهیم مسائل اجتماعی و  فرهنگی جامعه و دردهای پیچیده و پنهان اجتماع  را حل کنیم، باید نگاه روانشناسانه به این مسائل داشته باشیم. این؛ در واقع نگاهی است که صد ها سال قبل به صراحت در دین مبین اسلام به آن اشاره شده است.

 شهردار اصفهان گفت: روانشناسی به عنوان یک علم و هنر می‌تواند دلها را پیوند دهد و تعامل را در جامعه برقرار کند. امیدواریم روزی به این فرهنگ برسیم که همه فعالیت‌ها را با مشاوره انجام دهیم تا مسیر درستی در جامعه طی کنیم و نگذاریم بعد از ایجاد معضل و تبدیل آن به بحران ،به مشاورین مراجعه کنیم.این بستر در اصفهان آماده است و باید با تعامل چندجانبه و ارائه نظریه های مشورتی؛ و تزریق روحیه همکاری و نشاط برای ایجاد شهری شاد، پویا و امیدوار تلاش کنیم.

گفتنی است در پایان این مراسم  از تمبر یادبود روز « روانشناس و مشاور » رونمایی شد.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304903
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982766 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943345 اين زيرپورتال امروز: 2497 سایت در امروز: 6572 اين صفحه امروز: 2256