banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:48:31
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/2/10 دوشنبهمدیر کل بهزیستی استان البرز در همایش بزرگداشت مقام مددکار اجتماعی:

استفاده از خدمات مددڪاری؛ آسیب های سلامت اجتماعی را ڪاهش می دهد

همایش بزرگداشت مقام مددڪار اجتماعی؛ روز یکشنبه 10 اردیبهشت ماه جاری در استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور به نقل از البرز : "داریوش بیات نژاد " مدیرکل بهزیستی این استان؛در همایش مددڪاری اجتماعی ڪه عصر روز یڪشنبه در سالن همایش میلاد شهرستان ڪرج برگزار شد؛با تبریڪ اعیاد شعبانیه و همچنین روز مددڪار، از حضور مددڪاران حوزه های بهزیستی، نیروی انتظامی و قوه قضاییه ڪه در مراسم حضور داشتند؛تجلیل و قدردانی ڪرد.

وی اظهار ڪرد: هرجا ضریب امنیت و فعالیت های سازمان بهزیستی بالا می رود و دغدغه ها به حداقل می رسد؛ به دلیل حضور پرسنل نیروی انتظامی در ڪنار ماست و ضمن قدردانی از حضور و همراهی آنها امید است با همڪاری و همدلی با هم آنچه را ڪه شایسته نظام است ارائه ڪنیم.

بیات نژاد گفت: سازمان بهزیستی در سالهای گذشته با به صدا درآوردن آژیر خطر و نیاز جامعه توفیقاتی را به دست آورد ڪه ایجاد معاونت اجتماعی در نهاد مقدس نیروی انتظامی، معاونت اجتماعی در قوه قضاییه و همچنین وجود مددڪاران در بیمارستان ها از جمله این توفیقات است.

وی در ادامه افزود: اڪنون بخش وسیعی از خدمات مشاوره ای و مددڪاری در قوه قضائیه انجام می شود و با وجود توانمندیهایی ڪه در وجود مددڪاران اجتماعی وجود دارد در ڪنار آسیب های اجتماعی گسترده ای ڪه در جامعه وجود دارد بیشتر از پزشڪ خانواده؛به مددڪار اجتماعی خانواده نیاز داریم.

مدیرڪل بهزیستی البرز تاڪید ڪرد: اگر در حوزه خدمات مددڪاری اجتماعی و مشاوره، گسترش همه جانبه داشته باشیم و همه دستگاه ها اهتمام بر استفاده از خدمات مشاوره ای و مددڪاری داشته باشند ڪمترین دردسر و آسیب متوجه سلامت اجتماعی می شود.

بیات نژاد با اشاره به برخی طرح ها مانند جمع آوری ڪودڪان خیابانی، متڪدیان و معتادان متجاهر خاطرنشان ڪرد: لازم است مسئولان اجرایی ڪشوری و استانی این طرح ها را در قالب یڪ برنامه در آورده و با ایجاد یڪ بانڪ اطلاعاتی از اشخاص، برنامه هایی برای آنها داشته باشند تا بتوان دغدغه های آنها را به بهترین شڪل  به حداقل رساند.

وی با بیان اینڪه بیش از 350 مددڪار اجتماعی در بخش دولتی و غیردولتی با ما در ارتباط هستند افزود: همچنین در دستگاه های دیگر مانند نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشڪی،قوه قضاییه و بیمارستان ها هم مددڪاران فعالیت می ڪنند و بیش از 700 مددڪار در استان به مجموعه آحاد جامعه ڪه نیازمند خدمات هستند خدمات می دهند.

 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304775
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982391 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943189 اين زيرپورتال امروز: 2341 سایت در امروز: 6197 اين صفحه امروز: 2128