banner-behzisti
شنبه 31 فروردين 1398   07:07:08
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/11/23 سه‌شنبههمزمان با دهه فجر و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

از دیدار قبادی دانا با همکاران بهزیستی عسلویه تا مراسم کلنگ زنی مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی تراز معلولین «لیان» بوشهر

بازدیداز مرکز نگهداری معلولین کلید بهشت شهرستان کنگان، دیدار با استاندار بوشهر و نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، شرکت در شورای اداری و نشست صميمانه با مراكز و موسسات غير دولتي، افتتاح فاز یک مرکز نگهداری دختران 6 تا 12 سال حضرت فاطمه زهرا (س) و... از اقدامات سفر پر کار رییس سازمان سازمان بهزیستی کشور به استان بوشهر بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در ابتدای این سفر "وحيد قبادي دانا"  به صورت میدانی آسیب های اجتماعی شهرستان عسلویه را مورد برسی قرار داد. 
 

 رييس سازمان بهزيستي كشور در ادامه به همراه "عبدالنبي يوسفي"  فرماندار شهرستان عسلویه از اداره  بهزیستی و مرکز اورژانس اجتماعی آن شهرستان بازدید و قول مساعد نسبت به  مناسب سازی مسیر راه بهزیستی عسلویه را از فرماندار گرفت.


 قبادی دانا طی بازدید از مرکز گذری ترک اعتیاد و شلتر شبانه خدمات کاهش آسيب ناشی از اعتیاد شهرستان عسلویه، بر گسترش فعالیت ها و خدمات رسانی به معتادان و افزايش اعتبارات مراکز درمان ترک اعتیاد تآکید کرد.

 

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه، از مرکز نگهداری معلولین "کلید بهشت" شهرستان کنگان استان بوشهر بازدید کرد و  گفت: بالغ بر ۱۴۰ نفر مددجو در این مجتمع بستری و ۴۰ نفر مشغول خدمات رسانی به این عزیزان هستند.


قبادی دانا اظهار کرد: بالغ بر ۶۰ درصد هزینه ها در این مراکز از طریق دولت و ۴۰ درصد سهم خانواده ها است؛ لذا  با توجه به اینکه حدود ۵۷ نفر از این مددجویان، مجهول الهویه و بی سرپرست هستند و توانایی مشارکت در هزینه ها را ندارند، می طلبد عزیزانی در این زمینه یاری رسان سازمان بهزیستی باشند.

ديدار رييس سازمان بهزيستي كشور با استاندار بوشهر

رييس سازمان بهزيستي كشور، در ديدار با "عبدالكريم گراوند" استاندار بوشهر با اشاره به مشکلات معلولان تحت پوشش بهزیستی استان، راهکارهای لازم در راستای ساخت مجتمع جامع فرهنگی، ورزشی و رفاهی معلولین و ساخت مسکن مددجویی را مورد بررسی و تصویب قرار دادند.


 
قبادی دانا افزود: به همت  استاندار بوشهر پروژه  300 دستگاه واحد مسكوني ویژه مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان تا دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.


رییس سازمان بهزیستی کشور در پايان ضمن تشكر از خدمات ارزشمند گراوند، از حمایت 50 درصدی استاندار بوشهر به منظور احداث مجموعه فرهنگی آموزشی و رفاهی تراز معلولین در استان خبر داد.


گفتني است؛ رييس سازمان بهزيستي به منظور شركت در مراسم
 گراميداشت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با آيت الله «هاشم حسينی بوشهری» نماينده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان و آيت الله «غلامعلی صفايی بوشهری» نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه بوشهر ديدار كرد.

بهزيستي تسهيلگر ارائه خدمات به مددجويان است/ لزوم عملیاتی کردن ۳ درصد سهمیه اشتغال معلولان در تمام سازمان‌های دولتی

رييس سازمان بهزيستي كشور در نشست صميمانه با مراكز و موسسات غير دولتي استان بوشهر گفت: تمام سازمان‌های دولتی باید ۳ درصد سهمیه استخدامی معلولان را لحاظ کنند و چنانچه به این مهم توجه نشود سهمیه آن سازمان حذف خواهد شد.

رييس سازمان بهزيستي كشور در اين نشست صميمانه با بيان اينكه  كاركنان بهزيستي تسهيلگران ارائه خدمات به مددجويان و فراد توانياب هستند، گفت: در اجرا و فرهنگ سازی اجرای قانون حمایت از افراد داراي معلوليت باید از ظرفیت هاي فرهنگی و رسانه ای استفاده شود  و در اين راستا صدا و سیما  ، وزارت ارشاد ، سازمان تبلیغات اسلامی موظفند طبق قانون فعالیت هایی که در حوزه معلولین توسط سازمان بهزیستی انجام می شود را به صورت رایگان  تبلیغ و پخش کنند.


وي در خصوص اشتغال افراد داراي معلوليت گفت: تمام سازمان‌های دولتی باید ۳ درصد سهمیه استخدامی معلولان را لحاظ کنند و چنانچه به این مهم توجه نشود سهمیه آن سازمان حذف خواهد شد. همچنين به زودي دستور العمل مناسب سازی فضاهای فیزیکی سازمان بهزیستی و سازمان های همکار ابلاغ خواهد شد.

 


رییس سازمان بهزیستی کشور در بحث شفاف سازی اذعان كرد: به زودي اطلاعات همه قراردادها و ساختمان هاي سازمان بهزيستي که در اختيار موسسه هاي خيريه قرار دارد در دسترس مردم قرار مي گيرد.نظارت باید مردم بر مردم باشد زیرا هم پیشگیرانه  و هم درمان کننده است.


وي خطاب به مراکز و موسسات غير دولتي گفت : بيش از ٩٢ درصد فعاليت هاي سازمان بهزيستي را به بخش غير دولتي واگذار كرديم و از اين بابت نيز راضي هستيم.


رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بحث يك وعده غذای گرم در روستا مهدها افزود : تلاش شده تا سال آينده  برای  187 هزار روستا مهد غذای گرم داده شود و اين رقم را از 180 روز به 270 روز  برسانیم .


قبادی دانا با اشاره به شرايط سخت اقتصادي در كشور خبر داد : بودجه سازمان بهزیستی با توجه به تحريم ها و کاهش ارزش پول ملی کم نخواهد شد و دولت و مجلس در این راستا نقش بسيار مهمی را ايفا كرده اند.


وی از افزايش يارانه مراكز در سال ٩٨ خبر داد و تصريح كرد: اگر تا پایان بهمن ماه جاري تمام استان ها ورود اطلاعات خود را کامل کنند، یارانه مراکز شبانه روزی به صورت متمرکز و ماه به ماه به کارت موسسه یا خیریه واریز خواهد شد .


قبادي دانا در بحث مناسب سازی معابر عمومي  بیان داشت : به زودی گواهینامه فضاهای تراز معلولین توسط سازمان بهزیستی به اماکن ،  مراکز  ، دستگاه ها و شرکت های حقيقي و حقوقی اهدا خواهد شد .


رييس سازمان بهزيستي كشور  در پایان با اشاره به بحث پيشگيري از معلوليت ها يادآور شد:  باید در استان بوشهر انجام غربالگری ژنتیک برای افرادي كه قصد ازدواج دارند اجباری شود و ما موظفیم طبق برنامه ششم هزینه های ژنتیک را برای مددجویان بهزیستی پرداخت کنیم .

کلنگ ساخت مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی تراز معلولین لیان» بوشهر به زمین زده شد

با حضور استاندار بوشهر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ساخت مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی تراز معلولین لیان» بوشهر آغاز شد.


«وحید قبادی دانا» در آغاز عملیات اجرایی این مجتمع در استان بوشهر اظهار داشت: این مجتمع به عنوان بزرگترین مرکز آموزشی رفاهی معلولان در جنوب کشور محسوب می‌شود که جامعه هدف از برنامه‌های مورد نیاز رفاهی و فرهنگی بهره‌مند می‌شوند
.


رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه  مجتمع فرهنگی آموزشی و رفاهی تراز معلولان بوشهر با مشارکت خیران ساخته می‌شود افزود: این مجتمع در کنار آب‌های خلیج فارس شرایط ویژه‌ای در برنامه آموزشی، فرهنگی و رفاهی معلولان فراهم می‌کند.


وی با اشاره به اختصاص 150 میلیارد ریال برای ساخت مجتمع فرهنگی آموزشی و رفاهی تراز معلولان بوشهر افزود: بر اساس برنامه‌ریزی این مرکز آموزشی رفاهی در مدت 2 سال با مشارکت استاندار، تسهیلات اعتباری بانکی، خیران و بهزیستی بوشهر ساخته و در اختیار معلولان قرار می‌گیرد.


قبادی‌دانا از ساخت 300 واحد مسکونی ویژه خانوارهای تحت پوشش بهزیستی در بوشهر خبر داد و بیان کرد: این واحدها با مشارکت خیران و کمک‌های 50 درصدی استانداری بوشهر ساخته و در اختیار  خانوارهای تحت پوشش بهزیستی استان بوشهر قرار می‌گیرد.


رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی ویژه خانواده‌های دو معلولی و بالاتر گفت: تاکنون 265 واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلولی استان بوشهر ساخته و واگذار شده و برای ساخت 117  واحد مسکونی دیگر  برای خانوار دارای دو معلولی استان بوشهر اقدامات لازم انجام شده که امید می‌رود سال آینده این خانواده‌ها صاحب مسکن شوند.

افتتاح فاز یک مرکز نگهداری دختران 6 تا 12 سال حضرت فاطمه زهرا (س) / واگذاری 265 واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلولی استان بوشهر

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ۵۳ هزار واحد مسکونی برای توانخواهان و مددجویان بهزیستی در دست ساخت است گفت: در دهه مبارک فجر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به توانخواهان بهزیستی سراسر کشور واگذار شد.

 

در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه 14 هزار خانواده دو معلولی در کشور شناسایی شد اظهار داشت: 7هزار و 500 خانواده در شهرها و  6 هزار و 500 خانواده در روستاها دارای فرزندان دو معلولی و بالاتر بودند که تاکنون نزدیک پنج هزار مسکن برای خانواده‌های دارای 2 توانخواه یا بیشتر واگذار شده  است.

 

وی با بیان اینکه 6 هزار و 800 واحد مسکونی ویژه خانواده دو معلول در دست ساخت است افزود: اکنون هنوز 2 هزار و 200 خانوار دارای دو معلولی برای دریافت واحد مسکونی در صف نوبت قرار دارند.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واگذاری 265 واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلولی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون 117 خانوار دارای دو معلولی استان بوشهر برای دریافت واحد مسکونی در صف نوبت قرار دارند که امید می‌رود سال آینده صاحب مسکن شوند.

 

قبادی دانا با اشاره به اینکه تاکنون 100 هزار واحد مسکونی به معلولان و مددجویان تحت پوشش این سازمان واگذار شده است بیان کرد: تعداد 67 هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید واگذار شده است.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه 53 هزار واحد مسکونی دیگر در دست ساخت است افزود: اکنون 113 هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی در صف نوبت دریافت مسکن قرار دارند.

 

قبادی دانا با بیان اینکه واحدهای واگذار شده به توان‌خواهان بهزیستی با همکاری 5 جانبه بهزیستی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سازمان ملی و مسکن، انجمن خیران مسکن ساز ساخته شده افزود: برای بهره مندی دیگر توان‌خواهان بهزیستی از مسکن برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

 

وی، از 300 ساخت مسکن مددجویی ویژه معلولان استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: با مشارکت استاندار بوشهر، خیران و بهزیستی 300 واحد مسکونی ویژه توان‌‌خواهان بهزیستی استان بوشهر در مدت 2 سال ساخته می‌شود.


رئیس سازمان بهزیستی کشور ساخت مجتمع جامع فرهنگی، ورزشی و رفاهی معلولان را از دیگر پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: این پروژه در مدت 2 سال با همکاری خیران و با اعتبار 150 میلیارد ریال ساخته و در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد.


قبادی دانا در پایان از راه‌اندازی سامانه مداخلات طیف اوتیسم در بهزیستی خبر داد و گفت:  با راه‌اندازی این سامانه خانواده‌ها در صورتی که فرزند 2  تا 5 ساله داشته باشند می‌توانند ضمن پاسخگویی با تست‌ها از طریق اینترنت مشخص می‌شود که آیا فرزند مشکوک به اختلال اوتیسم است یا هیچ مشکلی ندارد.

 

بهزیستی متولی سلامت اجتماعی در کشور است

«وحید قبادی دانا» رییس سازمان بهزیستی کشور روز یک شنبه در شورای  اداری استان بوشهربا بیان اینکه امروزه آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک تهدید جدی سلامت روحی و روانی افراد جامعه را تهدید می کند گفت: در برنامه ششم توسعه برای اولین بار پس از سه دهه، به طور جدی به سلامت اجتماعی پرداخته شد و سازمان بهزیستی متولی این امر معرفی شده است.


قبادی دانا افزود:  اقدامات توانمدسازانه، پیشگیرانه و همکاری با سازمان‌های مردم نهاد باعث شده است تا این سازمان پویا، تحول‌گرا و برنامه‌محور باشد.


وی خطاب به کارکنان بهزیستی استان افزود : آمار، اساس و مبنای برنامه ریزی تمامی فعالیت های سازمان است و باید در جمع آوری آمارها حد اکثر وقت را به خرج داد تا بر اساس آن برنامه ریزی صحیحی انجام شود و این آمار باید در تمامی مراجع یکسان و بدون تفاوت باشد.

 

گفتنی است، رییس سازمان بهزیستی کشور در پایان این سفر از شیرگار خواه «شهید ناجی» استان بوشهد بازدید کرد و خاطرنشان شد: پیگیری راه اندازی سامانه الکترونیکی کشوری فرزندخواندگی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4541133
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18902065 تعداد بازديد زيرپورتال: 5218539 اين زيرپورتال امروز: 2955 سایت در امروز: 8837 اين صفحه امروز: 2471