banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   08:02:36
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/10/20 پنجشنبهدر مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم و نقاشی هفته ملی کودک،عنوان شد:

جشنواره های ویژه کودک؛ فرصتی برای در کنار هم بودن

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم و نقاشی هفته ملی کودک،صبح امروز در «باغ کتاب تهران» برگزار شد.به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ،این مراسم با حضور «حبیب الله مسعودی فرید» معاون امور اجتماعی،«محمد نفریه» مدیر کل امور کودکان و نوجوانان و جمعی از کارشناسان و مسئولان ستاد بهزیستی و اداره کل بهزیستی استان تهران اجرا شد.
«نفریه» با اشاره به گستردگی خدمات سازمان بهزیستی در حوزه کودکان در سراسر کشور و استقبال بسیار خوب از این جشنواره،گفت:در حال حاضر بیش از 700هزار کودک در 15هزار مهدکودک تحت پوشش بهزیستی در سراسر کشور خدمات دریافت می کنند.همچنین خدمات ویژه بهزیستی همچون پیشگیری از ناشنوایی،اختلالات طیف اتیسم،اختلالات اضطرابی و ... برای کودکان با نیازهای ویژه در سراسر کشور ارائه می شود.
وی افزود: مهمترین برنامه امسال هفته ملی کودک که تا به امروز ادامه داشته است،برپایی نخستین جشنواره نقاشی و فیلم کودک است که در این خصوص بیش از 2000 اثر از 20 استان کشور به دست ما رسیده است.
مدیر کل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی گفت:آثار دریافتی در دو بخش «گروهی» با 1260 اثر و« انفرادی» 740 اثر  ارائه شده است که 1370 مهد کودک و 10 گروه از کودکان مراکز توانبخشی در سراسر کشور این آثار را ارسال کرده اند.
وی افزود:برای جلوگیری از ایجاد فضای رقابتی و افزایش انگیزه مشارکت کودکان در جشنواره هایی از این دست؛ تمامی نقاشی ها —که با موضوع «آرزوهای من» کشیده شده است—به عنوان اثر برگزیده ،معرفی و برای تمامی فرزندان شرکت کننده در جشنواره لوح تقدیر ارسال شده است.

 در ادامه این مراسم؛ معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به فرصت کوتاه در کنار کودک بودن گفت: در کنار بچه ها بودن و از حرکات و رفتار آنها لذت بردن،فرصتی محدود و تکرار نشدنی است که باید با فعالیت هایی همچون برپایی چنین جشنواره هایی،این فرصت را ایجاد کرد.
«فرید» افزود:قصه و شعر خوانی،صحبت کردن و ابراز محبت به کودکان، به رشد عاطفی و روانی آنها کمک می کند.بنابراین از فرصت حضور در کنار آنهاغافل نشویم.
در پایان این مراسم از معاونین امور اجتماعی بهزیستی استان های تهران به عنوان مقام نخست،اصفهان به عنوان مقام دوم و آذربایجان شرقی به عنوان مقام سوم؛ به دلیل مشارکت حداکثری و ارائه تعداد بیشتر آثار تقدیر شد.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304949
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982940 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943393 اين زيرپورتال امروز: 2545 سایت در امروز: 6746 اين صفحه امروز: 2302