banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:59:04
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/10/10 دوشنبه

اورژانس اجتماعی گامی برای کاهش آسیب های اجتماعی است

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: از سال گذشته سند ارتقاء بهبود وضعیت زنان و خانواده مورد توجه قرار گرفت و در استانها تنظیم شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح پایگاه اورژانس اجتماعی شهر کرج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صبح امروز بازدیدی از شیرخوارگاه امام علی(ع) کرج انجام شد، لذا امیدواریم نقش سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه بیشتر شود و مردم در همه جای دنیا در این موضوعات ورود دارند و در کشور ما خیریه‌ها و تشکل‌ها موفق هستند و برون‌سپاری این فعالیت‌ها تا جایی که قانون اجازه بدهد بسیار مهم و ضروری است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه اورژانس اجتماعی گامی برای کاهش آسیب های اجتماعی است گفت: یکی از موضوعاتی که در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار بوده موضوع کودک آزاری است.

وی با بیان اینکه در کشور قوانین مختلفی در مورد کودک‌آزاری وضع شده است و در فرهنگ ما رعایت حقوق کودک موضوعی با اهمیت است تصریح کرد: در این زمینه قانونی داریم که بسیار مهم است و آخرین مراحل خود را طی می‌کند و امیدواریم قانون حمایت از کودکان و نوجوانان هر چه زودتر ابلاغ شود.

ابتکار اقدامات اثربخش، عالمانه و تخصصی را از فعالیت های اورژانس اجتماعی برشمرد و در پایان یادآور شد: در این مراکز این امکان فراهم می شود که کودکان با یک تماس تلفنی از آسیب یا آزاری که ممکن است به آنها وارد شود به نوعی از خود محافظت کنند. گفتنی است، در حاشیه این مراسم از اقدامات موثر بهزیستی استان البرز تقدیر و قدردانی شد.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304914
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982782 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943356 اين زيرپورتال امروز: 2508 سایت در امروز: 6588 اين صفحه امروز: 2267