banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   12:45:22
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/9/14 چهارشنبه

مراسم بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت در همدان

مراسم بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت با حضور دکتر صفاری فرد مدیر کل دفترامور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور ، دکتر نادری فر مدیر کل امور اجتماعی استانداری ، مدیر کل بهزیستی استان همدان و جمعی از مسئولین در سالن اجتماعات بانک ملی استان همدان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از بهزیستی همدان؛مدیرکل مراکز توانبخشی و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور گفت: اشتغال معلولان مسئله مهمی است که سازمان بهزیستی با خدماتی از جمله پرداخت تسهیلات به کارفرمایان، ایجاد کارگاه های حرفه آموزی و فعال کردن مراکز حمایتی- شغلی تلاش می کند این مشکل برطرف شود.

صفاری فرد اظهارداشت: ناتوان بودن جامعه از پذیرش معلولان یکی از دغدغه های مهم این قشر به شمار می رود به همین دلیل مناسب سازی دانشگاه ها و مراکز آموزشی برای این قشر از برنامه های مهم سازمان بهزیستی است.

وی در خصوص مراکز حرفه آموزی گفت: در این مراکز توانبخشی آموزشی پکیج خدمات آموزشی تهیه شده و یک دوره آموزشی 10 ماهه پیش بینی شده که خانواده ها را درگیر کارو خدمات توانبخشی را در خانه پیگیری می کنند.

مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور گفت: 17 مرکز پشتیبان شغلی معلولان در کشورکه در این مراکز با استفاده از مربیان شغلی زمینه آموزش و ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه هدف بهزیستی فراهم می شود.

وی با اشاره به فعالیت بیش از یکهزار مرکز توانبخشی روزانه در کشور که در حوزه های شغلی، علمی، فرهنگی و هنری به جامعه هدف شامل معلولان، سالمندان و بیماران ذهنی خدمات ارائه می دهند اشاره کرد و گفت: سال گذشته تعداد سرانه یارانه این مراکز افزایش داده شد و امید است سال آینده تعداد یارانه بگیران نیز در این مراکز افزایش یابد.
صفاری فرد خاطرنشان کرد : هرچند در ماههای اخیر با نوسانات نرخ ارز در تامین و تهیه وسایل توانبخشی و توانپزشکی با مشکلات عدیده ای روبرو شدیم اما با رایزنی های انجام شده با سازمان برنامه و بودجه و سایر سازمان ها بخشی از این مشکلات مرتفع شده و امیدواریم مشکلات باقی مانده نیز مرتفع شود. 
 

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4044425
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16964384 تعداد بازديد زيرپورتال: 4637455 اين زيرپورتال امروز: 7148 سایت در امروز: 18579 اين صفحه امروز: 6473