banner-behzisti
شنبه 31 فروردين 1398   07:02:43
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/6/7 چهارشنبهمعاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی بهزیستی کشور:

80 هزار نفر پشت نوبتی بهزیستی مشمول مستمری شدند

معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی بهزیستی کشور در آیین رونمایی از سامانه «خدمات اشتغال خانگی» بهزیستی کرمان از وجود 350هزار نفر پشت نوبتی بهزیستی در سطح کشور خبرداد و گفت: از این تعداد 80 هزار نفر جزء مستمربگیران بهزیستی شدند که بیش از 25 درصد آن ها از استان کرمان بوده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «غلامرضا عباس پاشا» معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی بهزیستی کشور در این مراسم ضمن قدردانی از کارآفرینان و گرامیداشت هفته دولت، با تاکید بر اینکه راه اندازی این سامانه در سطح استان کرمان در راستای رفع نیازمندی های اجتماع است خاطرنشان کرد: طراحی این سامانه از ایده و فکر کارآفرینان استان شکل گرفته است.
 

معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی بهزیستی کشور با بیان اینکه دولت ها برای رفع نیازهای مردم پایه ریزی شده اند گفت: سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی بین فرد و اجتماع است و با وجود تحریم ها و فشارهای اقتصادی 570 هزار مستمری بگیر تحت پوشش بهزیستی ماهیانه مستمری دریافت می کنند.

پاشا، از وجود 350هزار نفر پشت نوبتی بهزیستی در سطح کشور خبرداد و گفت:  از این تعداد 80 هزار نفر در گروه مستمربگیران بهزیستی قرار گرفتند که بیش از 25 درصد آن ها از استان کرمان بوده است.

وی با اشاره به اینکه 50 هزار نفر از مددجویان از خدمات بیمه سلامت با نام ونشان بهزیستی استفاده می کنند اظهار کرد: 70 تا 95 درصد از هزینه های درمانی آن ها از این طریق در مراکز درمانی تامین می شود.

پاشا از وجود 2هزار و 200 موسسه تحت پوشش بهزیستی خبرداد و افزود: ماهیانه 80 میلیارد تومان یارانه دولتی به این موسسات و یک هزار مددجو پرداخت می شود. همچنین 110 هزار نفر از مددجویان از بازنشستگی بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی  بهزیستی کشور، غربالگری شنواسنجی برای 6میلیون جمعیت، تامین مسکن 16 هزار خانوار دو معلولیتی را از دیگر خدمات بهزیستی عنوان کرد و در پایان یادآور شد:در همه بخش های اجتماعی که بهزیستی مداخله گر است؛ می توانند کارآفرینی های خوبی به همراه داشته باشند.

سامانه «خدمات اشتغال خانگی» بهزیستی استان کرمان به آدرس: http://khadamatekhanegi.ir قابل بهره برداری است.

گفتنی است، ساختمان مرکز جامع خدمات روانشناختی 1480 و مشاوره، با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، مشاور رئیس و مدیر کل حراست سازمان بهزستی کشور، مدیر کل و اعضاء شورای معاونین بهزیستی استان کرمان در بهزستی شهرستان کرمان افتتاح شد.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4541090
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18901981 تعداد بازديد زيرپورتال: 5218491 اين زيرپورتال امروز: 2907 سایت در امروز: 8753 اين صفحه امروز: 2428