banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   12:44:34
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/5/13 شنبه

احداث خانه‌های کوچک معلولان ذهنی در ۱۶ استان کشور

مدیر کل دفتر مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور در استان قزوین، از احداث خانه‌های کوچک معلولان ذهنی در ۱۶ استان کشور با هدف حرفه آموزی، سواد آموزی و ایجاد اشتغال‌های حمایت شده برای این اقشار خاص خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، «مصطفی سراج» مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاحیه اولین خانه کوچک معلولان ذهنی قزوین، با تاکید بر توسعه اینگونه خانه‌ها به جای مراکز آسایشگاهی گفت: در  سراسر کشور بیش از 700  مرکز شبانه روزی داریم که بالغ بر 50 هزار معلول، سالمند، افراد دچار اختلالات روانی نگهداری و توانبخشی می‌شوند.

مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور گفت: هدف ما سوق دادن این‌ مراکز به سمت خانه‌های کوچک، بین راهی، یک چهارم راهی و مستقل است تا بتوانیم شعاری که همواره در توانبخشی استفاده شده و از شعار‌های کلیدی و راهبردی تحت عنوان تلفیق اجتماعی، مشارکت اجتماعی بوده است را ترویج دهیم.

وی از احداث خانه‌های کوچک در 16 استان کشور  با هدف رشد و شکوفایی استعدادهای معلولان خبر داد و افزود:  خانه‌ها همانند خانه‌های عادی بوده و بحث عادی سازی و برابر سازی فرصت‌ها به این معناست که همه این عزیزان حق دارند به طور یکسان با دیگر آحاد جامعه از امکانات و مواهب اجتماعی برخوردار شوند که با ایجاد فرصت این امر امکان پذیر است.

سراج تصریح کرد: هدف ما تنها قرارگیری معلولان در این خانه‌ها نبوده بلکه زمانی که در این خانه‌ها قرار میگیرند حرفه آموزی، سواد آموزی و ایجاد اشتغال‌های حمایت شده برای بهره مندی آنها مطرح می‌شود.

مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور در پایان با اشاره به تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان یادآور شد: استان قزوین در اجرای برنامه‌ها نسبت به متوسط کشوری رتبه بالایی داشته و امید است با همکاری خیرین و مشارکت‌های جامعه شرایط مناسب جهت شکوفایی استعداد‌های معلولان فراهم شود.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4044408
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16964362 تعداد بازديد زيرپورتال: 4637437 اين زيرپورتال امروز: 7130 سایت در امروز: 18557 اين صفحه امروز: 6456