banner-behzisti
پنجشنبه 22 آذر 1397   03:05:31
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/4/14 پنجشنبهمعاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور:

وضعیت معتادان بهبود یافته پس از ترخیص با هدف شناسایی مشکلات آنان بررسی می شود

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در سفر به خراسان رضوی و بازدید از کمپ ماده 16 در جاده کلات گفت: امسال برنامه اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد در 500 محله 11 استان کشور به اجرا در می آید.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان بهزیستی کشور «انوشیروان محسنی بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در بازدید از کمپ ماده 16 در جاده کلات، با اشاره به اینکه وضعیت معتادان بهبود یافته پس از ترخیص با هدف شناسایی مشکلات آنان بررسی می شود گفت: در این راستا وضعیت سه هزار معتاد بهبود یافته به صورت موردی در سراسر کشور مطالعه می شود تا بر اساس نتایج استخراجی، برنامه ریزی منسجمی برای حل و رفع مشکلات انجام شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی از تخصیص سهم اعتباری برای اشتغال 7 هزار و 600 معتاد پاک شده خبر داد و گفت: این مهم در سال گذشته محقق شد و امسال نیز برنامه مشابهی در دستور کار است.

وی تصریح کرد: در گذشته حلقه های مبارزه، مقابله، کنترل و کاهش آسیب اعتیاد به صورت علمی و تخصصی از هم گسسته بود، اما اکنون با واگذاری مراکز ترک اعتیاد اجباری و اختیاری به بهزیستی، ایجاد پیوند میان این حلقه ها در حال انجام است.

محسنی بندپی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه تمام برنامه ها و تلاشهای دستگاه های ذیربط معطوف به اثربخشی باشد، گفت: سازمان بهزیستی هر یک از برنامه های خود را به طور میدانی از نظر اثربخشی ارزیابی میکند تا ببیند به چه میزان در راستای فرمایش رهبری حرکت کرده ایم.

در ادامه « پرویز افشار» معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به نگهداری400 معتاد متجاهر در کمپ ماده 16 خلق آباد در شهرستان کلات و مدیریت خوب سازمان بهزیستی، افزود: شرایط خوب امروز این مراکز با قبل قابل مقایسه نیست و وضعیت امروز بسیار عالی است.

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان با اشاره به فعالیت کارگاه های حرفه آموزی معتادان در کمپ خلق آباد کلات یادآور شد: اعتبار لازم برای راه اندازی نمایشگاه و فروشگاه دائمی عرضه محصولات تولیدی بهبودیافتگان اعتیاد با عنوان «نمایشگاه بهبود» در استانهای کشور تامین می شود. همچنین قول همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه تامین وسایل ورزشی مورد نیاز کمپ های ماده 16 کشور با همکاری وزارت ورزش و جوانان را داد.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 3296853
تعداد بازديد کنندگان سايت: 14705532 تعداد بازديد زيرپورتال: 3789497 اين زيرپورتال امروز: 1707 سایت در امروز: 3668 اين صفحه امروز: 1486