banner-behzisti
يكشنبه 28 بهمن 1397   15:39:09
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/4/11 دوشنبهمعاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور:

راه اندازی 200 واحد مسکونی مددجویان در سرپل ذهاب

آیین افتتاح 200 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «انوشیروان محسنی بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، افتتاح این تعداد پروژه را حاصل همکاری موثر و خوب بسیج سازندگی، سازمان بهزیستی، بنیاد مسکن و با محوریت استانداری کرمانشاه عنوان کرد و گفت: 2 هزار و 200 واحد مسکونی تخریبی مددجویان در سرپل ذهاب شناسایی شد که از این تعداد امروز 200 واحد بازسازی و راه‌اندازی شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، از تحویل 190 واحد دیگر توسط بسیج سازندگی خبر داد و گفت: مابقی واحدهای در حال ساخت با همکاری بنیاد مسکن پیگیری می‌شود و از 20 تا 80 درصد پیشرفت دارد.

محسنی بندپی، وی با اشاره به خدمات دیگری در این منطقه تصریح کرد: در حال حاضر حدود 90 تیم روانشناسی و مددکاری در مناطق زلزله زده مستقر هستند که اقدامات ارزشمندی انجام داده اند.

وی به منظور کنترل عوارض ناشی از اختلالات روحی و روانی پس از زلزله از ورود ۹۰ تیم روانشناس و مددکار خبر داد و اذعان کرد: ۲ مرکز جامع توانبخشی در شهرستان‌های سرپل‌ذهاب و ثلاث باباجانی در دست اقدام است که در سرپل ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محسنی بندپی، از غربالگری 75 هزار نفر از زلزله زدگان توسط روانشناسان بهزیستی خبر داد و اظهار کرد: 5هزار نفر به مشاوره فردی و 7 هزار خانوار به مشاوره گروهی ارجاع شدند.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان از یک کار تیمی در دست اقدام توسط بهزیستی مبنی بر اجرای پروتکل خدمات اجتماعی روانی در برابر حوادث طبیعی با محوریت سلامت اجتماعی خبر داد و یادآور شد: سه مرکز توانبخشی جامع روستایی در حال ساخت است و امیدواریم با این همکاری‌ها کیفیت خدمات را ارتقاء دهیم.

گفتنی است، این مراسم با حضور «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه ، سردار سرتیپ پاسدار «غلامحسین غیب پرور» رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در روستای 'مشکنار' از توابع شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4020346
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16892062 تعداد بازديد زيرپورتال: 4610571 اين زيرپورتال امروز: 11963 سایت در امروز: 30880 اين صفحه امروز: 10580