banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:52:41
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/2/24 دوشنبه

تمدید تفاهم نامه سازمان بهزیستی با  موسسه توانبخشی «لبنز هیلفه» برلین

صبح امروز طی مراسمی  تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی کشور با موسسه توانبخشی «لبنز هیلفه» برلین با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل و همچنین مدیر موسسه لبنز هیلفه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل، در این مراسم "انوشیروان محسنی بندپی" معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن ابراز خرسندی از همکاری مشترک با موسسه "لبنزهیلفه" گفت: در این سه سال که با این موسسه همکاری داشته ایم، تجارب ارزشمندی برای تقویت همکاری های دوجانبه حاصل شده است که هر دو طرف از این همکاری بهره مند شده اند.

وی افزود:استفاده از الگوی خانه های کوچک،توجه به معلولان ذهنی و اجتماعی پذیر کردن افرادی که دچار نوعی از معلولیت هستند؛اقدامات خوبی بود که توانسته ایم آنها را در کشور خودمان گسترش دهیم.شناسایی ابعاد اجتماعی و جامعه پذیر شدن معلولان از نکات علمی-تخصصی روز است که باید به همه معلولان تعمیم داده شوند تا این افراد تصور نکنند که از زندگی اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی جدا شده اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به توانمندی های افراد معلول گفت:در ایام هفته کار و کارگر و تجلیل از کارگران خلاق، 2 تن از کارگران خلاق و کارآفرین کشور معلولیت کامل دارند که از دست رئیس جمهوری لوح تقدیر دریافت کردند و این نشانگر توان و استعداد های ویژه این قشر از جامعه است.

"محسنی بندپی"افزود:پس از ارتباط متقابل  و الگو برداری از فعالیت های موسسه "لبنز هیلفه"،40 خانه کوچک برای زندگی نیمه مستقل افراد دارای معلولیت ایجاد شده است.همچنین 20 کارشناس بهزیستی  برای حضور در 8 دوره مشترک آموزشی با این موسسه از سراسر کشور به آلمان اعزام  شده اند.

وی در پایان سخنانش ضمن استقبال از تمدید قرار داد بهزیستی با موسسه "لبنز هیلفه" از زحمات و خدمات"عباس جلیل وند"که رابط  این موسسه با بهزیستی است، قدردانی کرد.

"حسین نحوی نژاد" معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور نیز در این جلسه ارتباط با "لبنز هیلفه" را الگوی خوبی برای نوع ارتباطات در تمامی کشور عنوان کرد و افزود: دستاوردهای این تفاهم نامه رضایت بخش است و  لازم است در دو موضوع  ایجاد تعامل بین جمعیت هدف در زمینه های فرهنگی،هنری،ورزشی و تفریحی و همچنین برنامه های جامعه محور از تجارب آلمانی ها استفاده نماییم.

در ادامه این جلسه "دیب مار منگ"مدیر موسسه "لبنز هیلفه"برلین ضمن تشکر از سازمان بهزیستی و همکاران حوزه توانبخشی و بین الملل گفت:بسیار خوشحالم و افتخار می کنم که در این پروژه همکاری حضور داشته ام و با اینکه در آینده نزدیک دیگر در "لبنز هیلفه"نیستم اما به عنوان مشاور در کنار موسسه خواهم ماند.

وی از آشنایی با فرهنگ و نگرش ایرانی در این مدت ابراز خرسندی کرد و یادآور شد: رابطه دوستانه ای بین "لبنز هیلفه"و بهزیستی ایجاد شده است که این رابطه با پشتوانه احترام دو طرفه، انگیزه ها را برای ادامه همکاری تقویت کرده است و امیدوارم این ارتباط همچنان پایدار بماند.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304838
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982648 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943272 اين زيرپورتال امروز: 2424 سایت در امروز: 6454 اين صفحه امروز: 2191