banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   12:45:59
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/9/12 دوشنبه

پیام تبریک رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی افراد دارای معلولیت

«انوشیروان محسنی بندپی»معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت فرا رسیدن 12 آذر «روز جهانی افراد دارای معلولیت» پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛ «انوشیروان محسنی بندپی»معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت فرا رسیدن«روز جهانی افراد دارای معلولیت» پیام تبریک صادر کرد. 

متن پیام به شرح زیر است:   


                                                             باسمه تعالي

با نگاهی گذرا به تاریخ زندگی بشر همواره شاهد تکاپو و تلاش برای ساختن دنیایی بهتر و تحقق آرزوهایی هستیم که به زندگی انسانها معنا و مفهوم متعالی می بخشند. و در این میان بسیارندکسانی  که به رغم مواجهه با محدودیتهای جسمانی و موانع اجتماعی برای تحقق استعدادها و پویایی هرچه بیشتر و کارآمدی حیات خویش تلاشی مضاعف می نمایند.

در دنیای مدرن امروز که گسترش عدالت، رفاه و تامین اجتماعی از مهمترین شاخصهای توسعه یافتگی جوامع به حساب می آید، سهم معلولین، این بزرگترین اقلیت جهان، و اهمیت حضور و مشارکت ایشان در توسعه پایدار، توجه جدی به این سرمایه عظیم انسانی را ضروری می نماید. در چنین فضایی جوامع مبتنی بر عقلانیت و خردورزی می‏کوشند تا ضمن تعمق در چالشها، موانع و مشکلات افراد دارای معلولیت، انعکاس قابلیتهای شگرف ایشان، تلاشهای معطوف به سیاستگذاری های کلان در جهت فراهم آوردن فرصتهای برابر و تحکیم و تثبیت عدالت اجتماعی و تقویت حضور اجتماعی این عزیزان، مسیر رسیدن به توسعه پایدار را هموارتر سازند.

در جامعه اسلامی ما نیز که معیارهای ارزش گذاری انسانها براساس کرامت انسانی تعیین می شود، تلاش برای بهره‏مندی تمامی اقشار مردم از فرصت های برابر جهت رشد و شکوفایی، از وظایف الهی مسئولان جامعه تلقی می‏گردد. دولت محترم تدبیر و امید یازدهم نیز براساس آموزه های دینی و خط مشی های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و در سایه رویکردها و برنامه‏های مدبرانه و امیدبخش، افق تازه ای در مسیر توسعه عدالت اجتماعی، گسترش چتر حمایتی اقشار آسیب پذیر و فعال سازی زمینه های توانمندسازی آنان در عرصه های مختلف فراهم نموده که بازبینی و اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان، تصویب و ابلاغ آن به دستگاه‏های اجرایی را می‏توان مصداق بارزی از تلاش در این زمینه ها دانست.

سازمان بهزیستی کشور نیز در راستای پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت و در توسعه خدمات توانبخشی و مراقبتی مورد نیاز معلولان و توانمندسازی آنان در ابعاد مختلف سه اصل کلیدی: فراگیر سازی امکانات و
دسترس پذیری خدمات، رفع تبعیض ها و تقویت مشارکت اجتماعی معلولان را فراروی اقدامات خود دارد. این سازمان در گام بعدی پس از تصویب و ابلاغ قانون حمایت از حقوق معلولان، به نمایندگی از جامعه کثیر معلولان عزیز، مطالبه گری در جهت اجرای صحیح جزء به جزء و تمامی بندهای مصرح در قانون را در سطح کشور در دستور کار خود قرار داده است و امیدوار است از طریق تقویت حرکت های مدنی و گسترش مفاهیم خیرجمعی، توسعه جنبش های مردم نهادو تقویت تشکلهای غیردولتی فعال در امور معلولان و بهره گیری از آگاهسازی معلولان و حساس سازی مسئولان سازمانها و دستگاههای ذیربط و تشریح مطالبات به حق این قشر از جامعه ، شرایط ارتقاء زندگی آحاد جامعه معلولین را فراهم نماید.

اما تردیدی نیست که قادرسازی معلولان و ارتقای سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی آنان تنها در گرو اقدامات این سازمان نخواهد بود بلکه بستر این توانمندسازی می بایست در سطوح مختلف جامعه و همیاری مجدانه سایر نهادهای اجرایی، تصمیم سازو نظارتی فراهم گردد. بدیهی است موفقیت کشور در پیشبرد اهداف توسعه عدالت اجتماعی و فراگیر سازی فرصتها و انطباق شرایط محیطی و اجتماعی با نیازهای معلولان مستلزم برنامه ریزی دقیق، سازماندهی منسجم و تلاش و اهتمام و همیاری موثر تمامی افراد، سازمانها و نهادهای دخیل در امور معلولین است.

لذا ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین، امیدوارم عزیزان دارای معلولیت در کنار سایر افراد جامعه زندگی را با آرامش و بالندگی در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تجربه نمایند.

دكتر انوشيروان محسني بندپي

معاون وزیر و رييس سازمان بهزيستي كشور

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4044438
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16964403 تعداد بازديد زيرپورتال: 4637468 اين زيرپورتال امروز: 7161 سایت در امروز: 18598 اين صفحه امروز: 6486