banner-behzisti
يكشنبه 3 تير 1397   20:49:17
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1396/1/23 چهارشنبهرئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد :

راه‌‌اندازی ۳۰ پایگاه خدمات اجتماعی از هفته آینده/ اورژانس اجتماعی منتظر خرید خودرو

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: پروتکل اجرایی راه‌اندازی ۳۰ پایگاه خدمات اجتماعی آماده شده و از هفته آینده در ۳۰ شهری که دچار آسیب‌های اجتماعی زیادی هستند، مستقر می‌شوند.

به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور به نقل از خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، انوشیروان محسنی‌بندپی در حاشیه مراسم بزرگداشت روز مددکار گفت: نقش مددکاران در برنامه ششم توسعه پررنگ دیده شده و با بهره‌مندی از تخصص آنها آنچه امروز دغدغه مسئولان کشور شده و رشد آسیب‌ها را داریم با بهره‌گیری از کمک این افراد می‌توانیم به مهار، کنترل و پیشگیری از آن برآییم.

وی افزود: در آخرین روزهای پایانی سال 95، هیأت دولت مصوبه‌ای را داشت که پس از طرح در شورای عالی حقوق دستمزد، افزایش حقوق دستگاه‌هایی که تا به امروز مانند سازمان بهزیستی از این امتیاز برخوردار نشده‌اند، تصویب شد.

محسنی‌ گفت: ما به این شوراهای دستمزدها، پیشنهادات خود را داده‌ایم که تا بهزیستی از این ظرفیت و مصوبه برخوردار شود و حداکثر افزایش حقوق تا 50 درصد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه باید از تدابیر و تخصص مددکاران برای رسیدن به پایداری اجتماعی و محیطی برخوردار شویم، گفت: شعار امسال فدراسیون مددکاری نیز بهره‌گیری از این افراد است تا بتوانیم به ارتقای لازم در خدمات اجتماعی برسیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از ابلاغ پروتکل راه‌اندازی 30 پایگاه خدمات اجتماعی خبر داد و گفت:‌ فردا پروتکل، شیوه اجرا و استقرار این پایگاه‌های خدمات اجتماعی ابلاغ می‌شود و از هفته آینده این پایگاه‌ها در 30 شهری که مشکلات، عدم وجود فرصت‌های برابر و رشد آسیب‌ها را دارند، ایجاد می‌شود.

وی افزود: این پایگاه‌های تلفیقی است و سلامت روان، سلامت اجتماعی، ارائه خدمات اجتماعی و خدمات مبتنی بر جامعه و شهری در این مراکز ارائه می‌شود.

محسنی درباره بیمه مددکاران گفت: 7 هزار مددکار در سازمان بهزیستی مشغول به کارند که از تمام امتیازهای قانونی برخوردارند و آنهایی که خرید خدمت هستند نیز از بیمه اجتماعی برخوردار هستند.

وی افزود: انجمن‌های مددکاری با بهزیستی قرارداد دارند و این افراد از طریق خرید خدمت از امتیازهای قانونی برخوردار می‌شوند و در 140 شهری که اورژانس قرار است راه‌اندازی شود به کار گرفته می‌شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مجوز استخدام مددکار به بهزیستی داده نشده است، گفت: اکنون فقط به صورت خرید خدمت است و هر اورژانس به طور متوسط به 5-6 نفر مددکار نیاز دارد بنابراین تا پایان خردادماه که این اورژانس‌ها ایجاد می‌شوند مددکاران به کار گرفته خواهند شد.

محسنی گفت:‌ برای راه‌اندازی این اورژانس‌های اجتماعی به دنبال این هستیم راهکار قانونی نحوه خرید خودروهای مناسب اورژانس مهیا شود.متن خبر را اینجا کلیک کنید!

منبع خبر: خبرگزاری فارس
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1732796
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9712224 تعداد بازديد زيرپورتال: 2026966 اين زيرپورتال امروز: 8735 سایت در امروز: 23376 اين صفحه امروز: 7675