banner-behzisti
يكشنبه 3 تير 1397   20:50:46
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1396/1/26 شنبهمدیر کل بهزیستی استان زنجان:

مددکاران اجتماعی خودباوری را به جامعه هدف بهزیستی باز می‌گردانند

مدیر کل بهزیستی استان زنجان در همایش روز مددکاری و مدارای اجتماعی، بهره گیری از توانائی ها و استفاده از منابع موجود برای حل مشکلات جامعه هدف را از مهمترین اهداف مددکاری برشمرد و تصریح کرد: مددکاران اجتماعی باید اعتماد به نفس و خودباوری جامعه هدف بهزیستی را به آنها بازگردانده و آنها را به سمت توانمند سازی سوق دهند.

 به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل «محمد محمدی قیداری» مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به شعار روز مددکار مبنی بر "مددکاری اجتماعی؛ مدارای اجتماعی"، گفت: مددکاران اجتماعی با تغییر شرایط مادی و معنوی زمینه را برای رشد و تعالی افراد و بخصوص جامعه هدف فراهم نموده و باید علم را در عمل تلفیق نمایند.
 
وی یکی از رویکردهای سازمان بهزیستی را واگذاری مراکز به بخش خصوصی دانست و تصریح کرد: بهزیستی بعنوان یکی از سازمانهای پیشرو از دهه 80 نسبت به واگذاری امور به بخش خصوصی اقدام نموده است.
 
محمدی با اشاره به تحت پوشش قرار دادن ۲۰هزار معلول در بهزیستی استان زنجان افزود : در روستاهای استان زنجان ۱۳ هزار معلول شناسایی شده و در حال حاضر 550 مرکز و تشکل غیر دولتی با بهزیستی همکاری می کنند.
 
وی بهره گیری از توانائی ها و استفاده از منابع موجود برای حل مشکلات جامعه هدف را از مهمترین اهداف مددکاری برشمرد و تصریح کرد: مددکاران اجتماعی باید اعتماد به نفس و خودباوری جامعه هدف بهزیستی را به آنها بازگردانده و آنها را به سمت توانمند سازی سوق دهند.
 
مدیر کل بهزیستی استان زنجان در پایان این همایش تغییر استراتژی از مرکز محوری به خانواده محوری و انتقال کارها به مراکز غیردولتی را مهمترین فعالیت و افزایش سطح آگاهی را به‌عنوان مهمترین هدف بهزیستی استان در راه خدمت رسانی به جامعه هدف اعلام کرد و یادآور شد: در حال حاضر در دو بخش اجتماعی و توانبخشی 76 نفر مددکار در بهزیستی بصورت مستقیم و87 نفر مددکار در مراکز غیر دولتی به مددجویان بهزیستی خدمات ارائه می نمایند.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1732808
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9712252 تعداد بازديد زيرپورتال: 2026978 اين زيرپورتال امروز: 8747 سایت در امروز: 23404 اين صفحه امروز: 7687