banner-behzisti
يكشنبه 3 تير 1397   20:51:13
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1396/1/21 دوشنبه

واگذاری نظارت بر مراکز غیردولتی بهزیستی به بخش خصوصی

مدیر کل بهزیستی استان مرکزی از واگذاری نظارت بر مراکز غیردولتی بهزیستی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: نظارت بر مراکز غیردولتی بهزیستی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد و از این پس تنها 20 درصد با نظارت مستقیم خود بهزیستی انجام می‌شود و 80 درصد نظارت به تشکل‌های حقوقی بخش خصوصی که تحت نظارت بهزیستی هستند و تشکل‌های مدنی و مردم‌نهاد خارج از سازمان واگذار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل به نقل از مرکزی «بهروز رفیعی» مدیر کل بهزیستی استان مرکزی با تاکید بر توانمندسازی جامعه هدف با رویکرد اشتغال و کارآفرینیگفت: فراهم آوردن زمینه اشتغال چه به صورت ایجاد مشاغل خانگی و خرد و چه به صورت تسهیلات برای معلولین واجد شرایط، زنان سرپرست خانوار و معتادین بهبود یافته از اصلی ترین رویکرد بهزیستی دراین زمینه است.
 
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی درخصوص جلب و جذب مشارکتها ی مردمی تصریح کرد: در سال جاری درنظر داریم مشارکت‌های مردمی در خدمت اشتغال پایدار جامعه هدف باشد و شناسایی کارخانجات و کارفرمایان در راستای اشتغال مددجویان و مشاوره شغلی برای تغییر نگرش افراد معلول و مددجو انجام شود.
 
وی اضافه کرد: سازمان بهزیستی باتوجه به تنوع خدماتی که به اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه دارد، در راستای جلب و جذب مشارکتهای مردمی با اهداف نیل به رفاه اجتماعی و رفع نیازها و تقلیل هزینه های سازمان اقدام می کند و امسال رویکرد  مشارکتهای مردمی صرفا نقدی نیست و قرار است از ظرفیتهای افراد متخصص مانند صاحب نظران، پزشکان، فرهنگیان ، و مهندسین و وکلا و... نیز برای رفع مشکل جامعه هدف استفاده شود.
 
رفیعی سعه و ترویج دامنه روستا مهدها در سال جدید را از اولویت های حوزه مشارکتهای مردمی عنوان کرد و افزود: روستا های فاقد امکانات، مهدهای کودک برای آماده سازی کودکان روستایی برای دوره آموزش رسمی و کمک به ایجاد فرصتهای شغلی در نقاط روستایی جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی ناشی در مهاجرت روستائیان به شهرها دایر می شوند.
 
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی در پایان از واگذاری نظارت بر مراکز غیردولتی بهزیستی به بخش خصوصی خبر داد و یادآور شد: نظارت بر مراکز غیردولتی بهزیستی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد و از این پس تنها 20 درصد با نظارت مستقیم خود بهزیستی انجام می‌شود و 80 درصد نظارت به تشکل‌های حقوقی بخش خصوصی که تحت نظارت بهزیستی هستند و تشکل‌های مدنی و مردم‌نهاد خارج از سازمان واگذار می‌شود.
 
 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1732814
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9712262 تعداد بازديد زيرپورتال: 2026985 اين زيرپورتال امروز: 8754 سایت در امروز: 23414 اين صفحه امروز: 7693