banner-behzisti
شنبه 31 فروردين 1398   07:36:36
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/6/19 دوشنبه

با «لبخند مهر» به استقبال مهر برویم

پویش مردمی «لبخند مهر» به منظور تأمین نوشت افزار دانش آموزان کم برخوردار کشور آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل صبح امروز جلسه معرفی و آغاز به کار پویش مردمی" لبخند مهر" به منظور تأمین نوشت افزار دانش آموزان کم برخوردار مقطع ابتدایی سراسر کشور در سالن اجتماعات ستاد بهزیستی کشور برگزار شد.

"پهبد پورشبانان" جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور دراین جلسه با اشاره به اینکه سرمایه اجتماعی یکی از  مهمترین پشتوانه ها برای اکثر نهادهاست؛ گفت:سازمان بهزیستی به عنوان بزرگترین نهاد متولی حوزه اجتماعی در کشور،همواره نیازمند اعتماد عمومی بوده است .هر چقدر عملکرد بهزیستی شفاف تر،دقیق تر و بر اساس نیاز جامعه هدف  صورت بگیرد؛ شاهد افزایش این سرمایه و اعتماد عمومی هستیم و در برنامه های مختلف سازمانی نیز با تکیه بر  این اعتماد و ایفای نقش عموم مردم در قالب مسئولیت اجتماعی، کمک های ارزشمندی دریافت کرده ایم.

وی همچنین گواه این موضوع را  مشارکت مردمی در فعالیت های بهنگام و ثمر بخش سازمان بهزیستی در زلزله استان کرمانشاه عنوان کرد و افزود:خوشبختانه سازمان بهزیستی از نهادهایی بوده است که فعالیت آن در زلزله  اخیر رضایت 100 درصدی استاندار کرمانشاه را جلب کرده است.

 "پور شبانان" در خصوص روش اجرای این طرح گفت: جامعه هدف این پویش؛ نونهالان مقطع ابتدایی سراسر کشور هستند که توسط آموزش و پرورش استان شناسایی و معرفی می شوند و  در تعامل با اداره کل بهزیستی استان ها در سراسر کشور؛ کمک های نقدی به هردانش آموز مبلغ 1 میلیون ریال و کمک های غیر نقدی نیز به صورت بسته بندی های یک نفره میان آنان توزیع می شود.

وی افزود:سازمان بهزیستی آمادگی دارد تا در صورت مشارکت مردم  این پویش  را در فصول و مناسبت های مختلف ادامه دهد و برای تهیه پوشاک گرم،پوشاک سال نو و... برای دانش آموزان و دیگر آحاد جامعه فعالیت نماید .همچنین  امیدواریم از این پویش سربلند بیرون بیاییم و همه دانش آموزان را به شایستگی و با دلهایی مملو از امید، به کلاس های درس رهسپار کنیم.


روش های متنوع دریافت کمک در پویش "لبخند مهر"
"محمد علی کوزه" گر رئیس مرکز مشارکت های مردمی و توانمند سازی بهزیستی نیز با اشاره به آغاز فصل مدارس و لزوم توجه به نونهالان و دانش آموزان مناطق کم برخوردارگفت: برخی از زمان ها  مثل شروع سال نو و  آغاز فصل مدارس،با مهر و گذشت و ایثار عجین شده است وهمانگونه که به فکر نو کردن لباس و وسایل فرزندان خودمان هستیم؛لازم است به فکر دیگران نیز باشیم و آنها را همچون فرزند خود بدانیم.

وی با اشاره به اینکه" پویش "لبخندمهر" برای دومین سال متوالی برپا می شود؛افزود:در سال گذشته از این محل مبلغ 400 میلیون تومان کمک نقدی و 1 میلیارد و 400 میلیون تومان کالای نوشت افزار جمع آوری  وتحویل داده شد.

کوزه گر آغاز این طرح را از روز 19 شهریور  ماه اعلام کرد و افزود: امسال روش های متنوعی برای جلب مشارکت ها در این پویش طراحی شده است. نرم افزارهای آپ و  سکه،شماره گیری#300*733* و همچنین شماره حساب 90190 بانک ملت به منظور دریافت کمک های نقدی و پایگاه های مستقر در ادارات و مراکز سازمان بهزیستی برای دریافت کمک های غیر نقدی پیش بینی شده است.

وی افزود در پایان این طرح مستندات و گزارش ها از مبالغ و اقلام جمع آوری شده تهیه  می شود و به صورت شفاف و مستند در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

گفتنی است، در پایان جلسه تعدادی از شرکت کنندگان با استفاده از دستگاه خودپرداز موجود در سالن، مبالغی را به عنوان نخستین کمک های این پویش پرداخت کردند.  

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4541285
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18902605 تعداد بازديد زيرپورتال: 5218726 اين زيرپورتال امروز: 3142 سایت در امروز: 9377 اين صفحه امروز: 2623