banner-behzisti
سه‌شنبه 28 اسفند 1397   07:49:06
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/10/8 شنبهوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

حضور در سازمان بهزیستی راه میان بر به بهشت است / مددجویان نیازمند نگاه ترحم آمیز نیستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کلید بهشت را به «قبادی دانا» تقدیم میکنم و امیدوارم از این فرصت برای رستگاری استفاده کند، چراکه حضور در سازمان بهزیستی راه میان بر به بهشت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: افتخار می‌کنیم که در سازمان بهزیستی خدمت می‌کنیم و « انوشیروان محسنی بندپی» مدیریت این سازمان را بالغ بر 4 سال بر عهده داشتند؛ در این راستا از بین 15 نفری که از داخل و خارج سازمان برای این سمت مورد بررسی قرار گرفتند بعد از تایید رئیس جمهور، حکم ریاست این سازمان را برای «وحید قبادی دانا » فردی دانشگاهی و فرهیخته و از چهر های جوان ابلاغ کردم.

وی با اشاره به اینکه مددجویان سازمان بهزیستی نیازمند نگاه ترحم آمیز نیستند تصریح کرد: آنها گاهی توانمندی‌های زیادی را نسبت به یک فرد سالم دارند، لذا بایستی برای توانمندسازی این افراد در جامعه و حضور پررنگ تر این افراد بیش از پیش گام هایی برداشته شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه از بین بردن فقر مطلق و ناهنجاری ها باید در دستور کار قرار گیرد گفت: باید بتوانیم مشاوره قبل از ازدواج و پس از ازدواج برای جلوگیری از طلاق را دائما اجرایی کنیم و برای اینکه تصادفات منجر به معلولیت نشود نکات ایمنی را رعایت کنیم و با کمک دستگاه های حمایتی با آسیب شناسی ریشه ای مشکلات را حل کنیم.

وی با بیان اینکه شرکای اجتماعی نقش نظارتی دارند افزود:  فعالیت‌هایمان را باید به اتاق شیشه‌ای منتقل کنیم و اقدامات و اعتبارات تخصیص یافته را بایدبه طور مشخص اطلاع دهیم.

شریعتمدداری در پایان یادآور شد: ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جامعه هدف بهزیستی هستند که یک میلیون و ۶۰۰ نفر آن‌ها را معلولان تشکیل می‌دهند. همچنین ۶۰۰ هزار سالمند، یک میلیون نفر مستمری بگیر، ۱۹۰ هزار زن سرپرست خانوار، یک هزار و 173 مرکز توانبخشی روزانه تحت حمایت بهزیستی قرار دارند.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4304782
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17982404 تعداد بازديد زيرپورتال: 4943197 اين زيرپورتال امروز: 2349 سایت در امروز: 6210 اين صفحه امروز: 2135