banner-behzisti
پنجشنبه 1 فروردين 1398   11:53:02
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/4/20 چهارشنبهمعاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در گردهمايي علمي تخصصي معاونين پيشگيري بهزيستي سراسركشور:

مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد 14درصد افزایش می یابد

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در گردهمايي علمي تخصصي معاونين پيشگيري بهزيستي سراسركشور در استان اردبیل، از افزایش 14درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، «انوشیروان محسنی بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و هیأت همراه روز سه شنبه در گردهمايي علمي تخصصي معاونين پيشگيري بهزيستي سراسركشور در استان اردبیل، ازافزایش سه برابری مستمری مددجویان در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال مستمری های مددجویان بهزیستی و کمیته امداد 14 درصد افزایش می یابد.

محسنی بندپی با بیان اینکه پیشتر سازمان بهزیستی، با عزیزانی که تحت سرپرستی و یا حامی معلولین بودند شناخته می شد، اظهار کرد: در ماده واحده بهزیستی وظایف مهم و استراتژیکی بسیاری برای این سازمان طراحی شده، از تجدید تربیت منحرفین تا آموزش های تخصصی و پیشگیری از بروز و شیوع آسیب های اجتماعی و معلولیت ها که برای مشخص شدن آن بار دیگر ماموریت این سازمان مورد بازخوانی قرار گرفت.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه افزود: از ماده 75 این قانون،علاوه بر  الزام غربالگری ژنتیک قبل از ازدواج، اقدامات پیشگیرانه ای برای تنبلی چشم و شنوایی سنجی، آلزایمر و اضطراب کودکان انجام شده است و در حال حاضر نیز هدف گذاري وكسب نتايج خوب از اهداف وسياست ها را در كارنامه خود لحاظ کرده ایم.

وی تصریح کرد: 150 مرکز اورژانس اجتماعی در سال 96 با وجود کمبود اعتبار از محل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها راه اندازی شد.

محسنی بندپی بهزیستی را متولی سلامت اجتماعی در کشور معرفی کرد وگفت: هنگامی که بروز آسیب های اجتماعی، اجتناب‌ناپذیر باشد، سازمان بهزیستی وارد مقوله مداخله می شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با تأکید بر توجه مقام معظم رهبری به آسیب های اجتماعی در کشور، یادآور شد: سازمان بهزیستی با داشتن 22 هزار نیروی متخصص، تخصصی ترین سازمان در امور آسیب های اجتماعی به شمار می رود و سه راهبرد پیشگیری، مداخله و بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار داده است.


 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4319509
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18031838 تعداد بازديد زيرپورتال: 4959495 اين زيرپورتال امروز: 2705 سایت در امروز: 11490 اين صفحه امروز: 2444